’’SPORU SİYASETE ALET EDİYORSUNUZ’’
Reklam

''SPORU SİYASETE ALET EDİYORSUNUZ''

İYİ Parti Denizli Milletvekili Yasin Öztürk, Türk sporunun sorunlarını Meclise taşıdı. Geçtiğimiz hafta kaybettiğimiz Denizlispor eski başkanlarından Ali İpek’i rahmetle anarak söze başlayan Öztürk, pasoligin spora verdiği zararı konuştu. Belediye kulüplerinin haksız rekabete yol açtığının altını çizen Öztürk, sporun siyasete alet edilmemesi gerektiğini söyledi.

''SPORU SİYASETE ALET EDİYORSUNUZ''

İYİ Parti Denizli Milletvekili Yasin Öztürk, Türk sporunun sorunlarını Meclise taşıdı. Geçtiğimiz hafta kaybettiğimiz Denizlispor eski başkanlarından Ali İpek’i rahmetle anarak söze başlayan Öztürk, pasoligin spora verdiği zararı konuştu. Belediye kulüplerinin haksız rekabete yol açtığının altını çizen Öztürk, sporun siyasete alet edilmemesi gerektiğini söyledi.

''SPORU SİYASETE ALET EDİYORSUNUZ''
05 Temmuz 2019 - 15:17

İYİ Parti Denizli Milletvekili Yasin Öztürk, Türk sporunun sorunlarını meclise taşıdı. Geçtiğimiz hafta kaybettiğimiz Denizlispor eski Başkanı ve TFF eski yönetim kurulu üyesi Ali İpek’i rahmetle anarak söze başlayan Öztürk, İpek’in yakınlarına ve Türk futboluna başsağlığı diledi. Pasoligin spora verdiği zararlardan bahseden Öztürk, belediye kulüplerinin haksız rekabete yol açtığını belirterek, sporun siyasete alet edilmemesi gerektiğini söyledi. Öztürk, “Başta Türk futbolu olmak üzere tüm branşlarda sporunun himmete muhtaç bir durumda olduğunu üzülerek ifade ediyorum. Bu gerçeği hep birlikte görmemize rağmen sorunu, spor cahilleriyle idare etmekten ısrar edenlerde rahatsızlık görülmemesi bizi ayrıca rahatsız ediyor. Dünya bilgiyi ve görgüyü artırmak ve sporu bir yaşam biçimi haline getirmek için spor yapanı da izleyeni de teşvik ederken biz pasolig diye sportif müsabakalara girişi ve engelleri daha da geliştiriyoruz” dedi.

 STATLARA KAMERA KURULUMUNU BAKANLIK ÜSTLENMELİDİR

Öztürk, “Bizzat başımdan geçen bir olayı sizlerle paylaşmak istiyorum. Meclisteki vekillerimiz de, kendi bölgelerinin futbol takımlarını desteklemek maksadıyla zaman zaman futbol maçlarına gidiyorlar. Ben protokolde oturmaktan ziyade deplasman maçları da dahil olmak üzere maçları seyircinin içinde, taraftar tribününde seyretmeyi tercih ediyorum. Bu sebeple geçen sezon üç kez milletvekili olmama rağmen ceza aldım, sebebine gelince çok saçma, bulunduğum tribünde kendini bilmez üç beş kişinin kötü tezahüratı nedeniyle o tribünde bulunan herkese ceza verilmesidir. Bu ucube bir uygulamadır.  Bu durumu Gençlik ve Spor Bakanlığımıza ilettiğimizde, alınan cevap ayrı bir ucube,  verilen cevap aynen şöyle; Hakareti içeren tezahüratta bulunulması 6222 sayılı kanunun 14. Maddesine göre suçtur. Bu suçu işleyenlerin tespiti ve gerekli işlemlerin yapılması amacıyla kanunla kulüplere stadyumlarda güvenlik kamerası kurulması zorunluluğu getirmiştir. Kulüpler güvenlik kamerası kurmadılarsa bunun sorumlusu yine Türkiye Futbol Federasyonu değil mi? TFF vasıtasıyla kulüpleri maddi kriz ortamında suçlu, suçsuz herkese ceza vermek gibi bir kolaylığa gideceğine kamera kurulumunu bakanlık olarak üstlenirseniz emin olun Türk futboluna bu kanun tasarısı kadar büyük bir hizmet yapmış olursunuz. Bu akıllara durgunluk veren ve bu çağdışı uygulamadır. Bu uygulama derhal kaldırılmalıdır” diye konuştu.  

BELEDİYE KULÜPLERİ ORANTISIZ REKABETE YOL AÇIYOR

Öztürk, belediye futbol kulüplerinde yapılan astronomik transferlerle, diğer kulüplerin orantısız rekabetinin haksız olduğunu belirterek, “Belediye kulüpleri yerine milli takımların can damarı olan amatör kulüplere ve sporcu yetiştirecek toplumsal altyapı projelerine bütçe ayrılmalıdır.  Böylece, hem büyük futbol takımlarımızın dahi mali disiplini zorlukla oluşturduğu ortamda, diğer kulüplerle haksız rekabete mani olmak önerilerimiz arasındadır. Belediyelerin bu popülist, çıkar kokan siyasi davranışı yüzünden milyonlarca döviz harcanmaktadır. Onlara önerimiz Türk gençlerinin istikbal projesi olan 6-14 yaş grubunda yaklaşık 12 milyon Türk çocuğunun yetenek tespiti ve yıldız yetiştirme projeleri gibi yeni ve toplumsal projelere katkı sağlamalarıdır. Bu proje ile milyonlarca Türk genci hem meslek hem de sağlık sahibi olurlar. Ne yazık ki sporu özellikle de futbolunu siyasete alet ediyorsunuz. Spora katkı vermek istiyorsanız bu politikalardan acilen vazgeçin. Mevzu teşvik ve destek vermeye gelmişken süper lige yeni çıkmış takımlara tesisleriyle ilgili modernizasyon vermeniz kulüpleri daha motive edecek hem de yeni çıktığı Süper Ligde başarı sağlamak adına kulüplerin sıklıkla karşılaştığı ilk yıl mali disiplini uygulamasına da rahatlık sağlayacaktır. Bu vesile ile Denizlispor’a Süper Ligde başarılar dilerim” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
“ALKIŞLANACAK PROJEYİ GÖLGELETMEM”
“ALKIŞLANACAK PROJEYİ GÖLGELETMEM”
6 yılda büyüyen 38 cm büyüklüğünde ki tümör doktorları bile hayrete düşürdü
6 yılda büyüyen 38 cm büyüklüğünde ki tümör doktorları...