YSK’yı vicdana davet ediyoruz!
Reklam

YSK'yı vicdana davet ediyoruz!

İYİ Parti Gençlik Kolları Genel Başkanı Burak Öztürk, Denizli İYİ Parti İl Başkanlığında Seçim değerlendirmesi toplantısı yaptı. Öztürk, ‘‘YSK Başkanı başta olmak üzere tüm üyelerini aklı selim olmaya ve ellerini vicdanlarına koymaya davet ediyoruz.’’dedi.

YSK'yı vicdana davet ediyoruz!

İYİ Parti Gençlik Kolları Genel Başkanı Burak Öztürk, Denizli İYİ Parti İl Başkanlığında Seçim değerlendirmesi toplantısı yaptı. Öztürk, ‘‘YSK Başkanı başta olmak üzere tüm üyelerini aklı selim olmaya ve ellerini vicdanlarına koymaya davet ediyoruz.’’dedi.

YSK'yı vicdana davet ediyoruz!
05 Mayıs 2019 - 14:29

Denizli İYİ Parti İl Başkanlığında yapılan toplantıya İYİ Parti Gençlik Kolları Genel Başkanı Burak Öztürk, İYİ Parti Gençlik Kolları Genel Başkan yardımcıları, İYİ Parti Denizli İl Gençlik Kolları Başkanı Tamer Akçam, İYİ Parti Denizli İlçe başkanları, il ve ilçe gençlik kolları üyeleri ve basın mensuplarıyla gerçekleşti.

Öztürk, ‘‘İyi Parti olarak 25 Ekim 2017 ‘de kurulduk. Kurulmamızın hemen ardından 24 Haziran seçimlerinde Partimiz 5 milyon seçmenin oyunu olarak Gazi Meclis’te temsil edilebilir bi duruma geldi. İlk seçimimiz de AK Parti iktidarının meclisteki çoğunluğundan ettik ve 300 millevekilini aşağısına sürükledik. Şimdi Geçtiğimiz 31 Mart Seçimlerini ele aldığımızda yine çok az bir zamanımız vardı, yine maddi kaynaklar noktasında ciddi problemlerimiz vardı ama milletimizin teveccühü ile tüm Türkiye çapında Millet İttifakı ciddi başarı elde etti. Millet İttifakının başarısı ile birçok insanın  rüyasında bile görse inanamıyacağı iller İstanbul, Ankara, Antalya vb. Büyükşehirler AK Parti iktidarından el değiştirdi ve Millet ittifakı adayları tarafından burada kazanılan başarıyla el değiştirme sağlandı. Ancak ne yazık ki hala ama hala sandığa seçmenin iradesine saygı duyulmadığını görüyoruz. Ne yazık ki seçimden 1 ay gibi bir süre geçmesine rağmen, mazbata İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Ekrem İmamoğlu’na verilmiş olmasına rağmen, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde çalışmalar başlamış olmasına rağmen, Belediye Meclisi toplantıları yapılmasına rağmen, Bu ülkenin Cumhurbaşkanı tarafsızlığı üzerine yemin etmiş olan Cumhurbaşkanı hala farklı farklı beyanatlarda bulunup ülkeyi normalleştirilmesi, demirin soğuması gerektiği söyleyen Cumhurbaşkanı ülkenin normalleşmesi sağlanması yönünde ne yazık ki en büyük engel olduğunu bir daha bize gösterdi. Ülkedeki kutuplaşma siyasi kamplaşma her geçen gün daha da artıyor. Siyasilerin kendi konuştuklarına dikkat etmeksizin fütursuzca yaptıkları ve beyan ettikleri beyanatlar ne yazık ki farklı farklı noktalara çekilmekte ve ciddi bir provokasyona muhalefet liderleri ve muhalefet liderlerinin mensupları açık hala gelmekte’’ olduğunu belirtti.

YSK’YI VİCDANA DAVET EDİYORUZ!

Öztürk, ‘‘Ne yazık ki burada şunları ifade etmem gerekiyor. Bu kutuplaşma diline lütfen son verin, ülkeyi daha fazla germeyin hakkı hakka teslim edin. Sandığa seçmenin iradesine saygı gösterin. Biz İYİ Parti olarak seçmen iradesi üzerine irade kabul etmiyoruz. Yüksek Seçim Kurulu’nda görevli olan üyelere buradan açık çağrımdır, ‘‘Lütfen elinize vicdanınıza koyun, tarihin sizi kara bir lekeyle anacağı hatayı sakın tekrarlamayın ve böyle bir hatanın altına sizlerden ricam imza atmayın. Aksi takdirde siyasi kamplaşma artabilir.’’

Bir seçim gerek ekonomik gerekse de bir çok konuda bizi ciddi bir sıkıntıları tekraren sürükleyebilir. İşsizlik oranlarının geldiği boyut ortada ekonomik krizimiz var, tencere kaynamıyor ve bu iktidarı sallayan tencere. Biran evvel normalleşmenin sağlanması hemen hemen her alanda ihtistam alanının yaratılması gerekmekteyken ama hala biz İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin seçimlerini konuşur durumdayız. Bu kutuplaşma dilinin son verilmesi ve seçmenin iradesine saygı gösterilmesi, Cumhur ittifakının bir lideri ne diyor, ‘‘1 Oy bile seçimin kazanılmasına yeterli’’ diyor. Diğer lideri ne diyor, ‘‘13 bin oy farkı fark mı’’, 13 bin oy büyük bir farktır 13 bin seçmenin iradesine temsil eder, 1 oyda büyük farktır 1 seçmenin iradesine temsil eder. Biz İYİ Parti olarak seçim güvenliğinde oldukça hassas çalışıyoruz ve 1 seçmenin oyuna kadar takip edeceğiz ve YSK’nın vereceği karar kesin karar niteliğini taşımakta ama YSK’nın vereceği karar vicdanlarda mahkum olmasını istemiyoruz. Bu çerçevede YSK başkanı başta olmak üzere tüm üyelerini aklı selim olmaya ve ellerini vicdanlarına koymaya davet ediyoruz.’’ ifadelerini kullandu.


BİR DAHA Kİ SEÇİM DAHA FARKLI OLACAK!

Öztürk, ‘‘İYİ Parti Gençlik Kolları olarak seçimden henüz 1 ay geçmesine rağmen hemen sahalara indik. Bir sonraki seçim noktasına hazırlıklarımıza tüm gücümüzle devam ediyoruz. 1 Mayıs’ta Afyon’da başladık, ardından Kütahya, Uşak ve şimdi Denizlideyiz. Denizli’de İl başkanlığımızda kıymetli kardeşlerimizle bir araya geliyoruz. Yarın Denizli’nin tüm İlçeleri gerek Gençlik Kolları Genel Başkanı olarak ben gereksede Genel Başkan yardımcılarım Genel Kurul üyelerimle oluşan heyetlerle beraber gezilecek. Orada ki durumlar eksikliklerimiz tespit edilecek. Bu tespitler yapıldıktan sonra, bu tespitlerin giderilmesi namına çeşitli adımlar atılacak, 3 ay sonra ben tekraren Denizli’ye gelicem ve Denizli’de ki çalışmaları eksikliklerin giderilmesini bizzat şahsım kontrol edicem. Bizim için önemli olan diğer bir seçime hazırlıktır. Seçim seçim önünde kazanılmaz, seçimden önce yapacağınız yatırımla, seçimden önce yapacağınız çalışmalarla kazanılır. Bununda bilincinde ve farkındayız, bu farkındalıkla beraber, Allah nasip ederse Denizli İl Gençlik Kolları Başkanımız başta olmak üzere Denizli İl ve İlçe teşkilatlarımızın kıymetli neferleriyle beraber el ele, omuz omuza, Ulu önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün açtığı yolda gösterdiği hedefe hiç durmadan yürüyerek Genel Başkanımız Sayın Meral Akşenir’in liderliğinde engelleri aşa aşa iktidara geleceğiz inşallah. Buna güvencemiz, inancımız tamdır. Tüm teşkilatlarımız da hep birlikte el ele, gönül gönüle bu inançla beraber koşmaya devam edeceğiz’’şeklinde konuştu. Toplantı daha sonra basına kapalı olarak devam etti.


YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
“ALKIŞLANACAK PROJEYİ GÖLGELETMEM”
“ALKIŞLANACAK PROJEYİ GÖLGELETMEM”
Çamelili genç Aydın'da iş kazası geçirdi!
Çamelili genç Aydın'da iş kazası geçirdi!