365 Özel Gün...

365 Özel Gün...

Furkan Karaıslı'nın yazısını okumak için tıklayın...

365 Özel Gün...

Furkan Karaıslı'nın yazısını okumak için tıklayın...

365 Özel Gün...
14 Şubat 2020 - 23:44

Bir gün daha istedi sakalları kıvır kıvır olmuş yaşlı adam. Yaşamak için bir gün daha, yarım kalan bardağı için beş dakika daha. Peki ya sizce bir dakika’nın bedeli var mı?

Merhaba dostlar şimdi biraz olsun yalnız kalmanızı ve bu yazıyı okurken kendinizi ve geçmişinizi göz önünden ayırmamanızı istiyorum…

Sevgi, aşk, sadakat ve birliktelik kavramlarının asla döviz kuru üzerinden değeri hesaplanamaz. Peki, bu tarz kavramlar ile ilgili eylem ve yatırımlarımız için o özel günleri beklemek ne kadar doğru?

Şimdi sabah uyanıyorsun biraz düşün. Çocukların güzel bir kahvaltı hazırlamış hava çok güzel ayrıca kuş sesleri ile uyanmışsın. Odanın bir ucunda hediye paketi var ve senin için özenle seçilmiş. Ama bir tuhaflık var bugün senin ne doğum günün ne de özel bir gün.

Ya da ansızın kapın çalıyor ve sevdiğin insan ellerinde çiçekler ile beliriyor karşında.

Arkadaşların senin için güzel iltifatlar ediyor ama sen çok da özenmedin bugün kıyafetlerine ve herhangi bir başarı da elde etmiş değilsin. Her şey sen olduğun için yapılıyor,  sadece sen…

Ne kadar da mutlu olurdun değil mi?

Bütün bunları yaşadığında yaşayacağın hazzın ve yaşama sevincinin, gözlerinin önünde beliriyor olduğunu görüyor gibiyim. Peki, tüm bunlardan keyif almayacak, mutlu olmayacak insan var mı? Ayrıca bu kişi sen olmasan dahi bir başkası için bunları yapmak yani şuan hissettiğin şeyi hissettirmek gerçekten huzur kaynağı olmaz mıydı hayatında?

Peki, o zaman güzel arkadaşlarım, sevgili büyüklerim neden 13 Şubat için bir planımız yok?

Neden 9 Mayıs için herhangi bir organizasyon yapıp annenizi ya da çevrenizde ki anne olan yakınlarımızı mutlu etmek için bir şeyler yapmıyor ve bunun için 10 Mayısı bekliyoruz?

Ya da babalar günü, öğretmenler günü ve adı her neyse tüm günlerin bize dayatıldığı fani dünyada bu kapitalist günlerin gelmesini bekleyerek neden sevdiklerimizi bir güne sıkıştırıp sonrasında koca bir yıl rutine bağlıyoruz ki?

Hatta ve hatta Cumhuriyete sahip çıkmak için neden sadece birkaç günü bekliyoruz ki?

Bu günler bize bir şeyleri hatırlatmak için var buna hiçbir lafım yok. Çok da güzeller.

 Ama diğer günler onları unutmamız için var olmadılar…

Şuan aldığın nefes ile...

Şimdi aldığın nefes arasında bir değer muhasebesi yapmadığımız gibi her günün değerini de eşit tutmalı ve önümüzdeki yılları bırakın beş dakikaya bile garanti gözü ile bakmamalıyız.

Ailemize, sevdiklerimize, öğretmenlerimize, polisimize, askerimize, işçimize ve bu Cumhuriyete her gün sahip çıkmalı ve bir gün dahi unutmamalıyız. Bizler Kapitalizmin köleleri değil:

Birlik ile sevgi ile ve her şeyden önce o sağlam yürekler ile kazanılmış Cumhuriyetin çocuklarıyız…

Sevgiler ile…

 

   Furkan Karaıslı

 

 

 

 

YORUMLAR

 • 3 Yorum
 • Elif Nur Kabasoğan
  1 ay önce
  Hem günün özelliğini kırmadan hem de daha güzelleri olduğunu belirtebilen daha ince bir kalp görmedim canımsın her zaman bekliyoruz
 • Saliha karaıslı
  1 ay önce
  Çok güzel anlatmışsın yüreğine kalbine ağzına sağlık harikaaa
 • Batuhan Asır Ateş
  1 ay önce
  Yeni yazıları beklemedeyiz
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kaybolan kadın 60 saat sonra ormanlık alanda bulundu
Kaybolan kadın 60 saat sonra ormanlık alanda bulundu
Uslanmaz Horoz Barrow takımı terk etti
Uslanmaz Horoz Barrow takımı terk etti