BABAFEST’E İLGİ SELİ

BABAFEST'E İLGİ SELİ

Denizli’nin tarihi dokusu ve kültürüyle ayrıcalık yaratan ilçelerinden Babadağ BabaFest ile Denizlilileri bir araya getirdi. İlk günü yapılan festival yoğun katılım aldı.

BABAFEST'E İLGİ SELİ

Denizli’nin tarihi dokusu ve kültürüyle ayrıcalık yaratan ilçelerinden Babadağ BabaFest ile Denizlilileri bir araya getirdi. İlk günü yapılan festival yoğun katılım aldı.

BABAFEST'E İLGİ SELİ
19 Ekim 2019 - 19:26

Denizli’nin Babadağ ilçesinde #BabadağSeniBekliyormottosuyla yapılanBabaFestbugün başladı. Babadağ’ın turizm konusunda önemli adımlar atan Babadağ Belediyesi ve Babadağlı Sanayici ve İş Adamları Derneği (BASİAD) ortaklığında gerçekleştirilen festivalde, Babadağ’ın kendine has bir çok değeri tanıtılıyor. Babadağ ilçesinde temiz hava eşsiz doğası eşliğinde yapılan festivalde bir çok tanıtım standı yerini aldı.


Babadağ’ın yöresel lezzetlerinden olan ürünler tanıtılırken aynı zamanda ilçede üretimi yapılan Babadağ salçası, erik ekşisi, kekik suyu, toz biber ve zeytinyağı ve daha bir çok ürün standlarda vatandaş ile buluşturuluyor. İlk gününde yoğun katılım olan festivale Denizli protokolü de katılım sağladı. Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca, Denizli CHP Milletvekili Teoman Sancar, Bozkurt Belediye Başkanı Birsen Çelik, Honaz Belediye Başkanı Yüksel Kepenek, İYİ Parti Denizli İl Başkanı Hasan Akgün ve İl Yönetimi festivalin ilk gününde Belediye Başkanı Ali Atlı ve BASİAD Başkanı Şeref Arpacı’yı yalnız bırakmadı.


Gerçekleştirilen festivalin ikincisi bu sene düzenlenirken festival Babadağ’ın merkezi noktalarından biri olan Çarşı Meydanı’na kuruldu. Vatandaşların hem ürettiklerini tanıtıp pazara sunmaları hem de bunu yaparken eğlenceli dakikalar geçirdiği festivalde öznel olarak Babadağ’ın tanıtımı yapılıyor.Ayrıca aileleri ile gelen çocuklar alana kurulan oyun parkında gönüllerince eğleniyor.


İLÇE BELEDİYELER DE TANITILDI

Babadağ’ın yöresel yemeklerinin ve ürünlerinin tanıtılmasının yanı sıra aynı zamanda Denizli’nin diğer ilçe belediyeleri de stand başında yöresel ürünlerini tanıtıyor.Denizli’ye bağlı Merkezefendi Belediyesi, Bozkurt Belediyesi, Honaz Belediyesi, Serinhisar Belediyesi ve Aydın’a bağlı Nazilli Belediyesi standlarda yerini alarak ilçelerin özgün ürünlerinin tanıtımını yaptı. Bir çok ürünün tanıtıldığı standlar vatandaşlar tarafından yoğun ilgi gördü.


Büyük bir coşkuyla başlayan ilk gün yoğun katılım olurken, festival kapsamında gerçekleştirilen mehteran gösterisi vatandaşlar tarafından çok beğenildi. Turizm konusunda önemli adımlar atarak turizmin Babadağ için önemini unutturmayan Belediye Başkanı Ali Atlı yağtığı açılış konuşmasında “Şu anki kalabalığa baktığımızda hedeflediğimiz gibi bir festival gerçekleştiğini görüyoruz. Bu vesileyle bütün misafirlerimize iyi eğlenceler ve bol satışlar diliyorum. Festivalin yapılmasında büyük katkı sunan BASİAD’a, BASİAD  Başkanımız Şeref Arpacı’ya ve yönetimine de teşekkür ediyorum” dedi.

İlk günü gerçekleştirilen BABAFEST yarın da devam edecek.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Henüz 26 yaşındaydı. Genç avukat kalbine yenildi
Henüz 26 yaşındaydı. Genç avukat kalbine yenildi
Sel gelince kaçacak yer aradılar
Sel gelince kaçacak yer aradılar