Çameli tekstilde dünyaya açılıyor
Reklam
merkezefendi
Reklam

Çameli tekstilde dünyaya açılıyor

Çameli’nde değişim ve dönüşüm sürüyor.İlçede 50 kişinin çalışma imkânı bulacağı tekstil atölyesi faaliyete geçti.

Çameli tekstilde dünyaya açılıyor

Çameli’nde değişim ve dönüşüm sürüyor.İlçede 50 kişinin çalışma imkânı bulacağı tekstil atölyesi faaliyete geçti.

Çameli tekstilde dünyaya açılıyor
Editor: Ece Dirlik
26 Mart 2021 - 10:18

Çameli Belediye Başkanı Cengiz Arslan ilçede yeni faaliyete geçen tekstil atölyesinde incelemelerde bulundu, çalışmalar hakkında bilgi aldı. Başkan Arslan "Çarşaf, nevresim ve yastık( Ev Tekstili ) gibi ürünlerin dikiminin yapılacağı atölyede şu an 17 kişi çalışıyor . Eski düğün salonumuzu işletmemize tahsis ettik.İlerleyen günlerde ilçemizde büyütülmesi ve yeni işletmelerin açılması için Halk Eğitim ile birlikte tekstil konusunda kurslar düzenlenecektir." dedi.

İLK ÜRÜNLER ÇAMELİ’DEN AFRİKA VE IRAK'A GÖNDERİLİYOR
Denizli’de 2 Fabrikası olan Çameli’de ilk Tekstil Atölyesini açan Tur Tekstil taleplere yetişmek için hızlı bir şekilde üretimine devam ediyor.Bu hafta Çameli’de hazırlanan ev tekstili ürünleri Afrika’ya ihracatı gerçekleştirecek

KURSLAR AÇARAK İSTİHDAM SAĞLAYACAĞIZ
Başkan Arslan, " Denizli Tekstilin başkenti konumunda Denizli ve İlçemizde faaliyette olan ve açılacak olan işletmelere kalifiyeli elemanlar yetiştireceğiz. İlçemizde istihdamı attırarak tersine göçü sağlamış olacağız.İlçemizde böyle bir işyeri açtığı için Tur Tekstil Sahibi Baki Tur’a teşekkür ediyorum. İlçemiz adına yapılan her türlü yatırım ve yatırımcının yanındayız. İşletmenin istihdamı konusunda üzerimize düşeni yapacağız. İşletmemizin ilimize, ilçemize, ülkemize hayırlı olsun." dedi.

TÜRKİYE'NİN DÖRT BİR YANINA VE DÜNYAYA İHRACAT YAPACAK
Atölye sahibi Baki Tur ise daha Denizli’de yaptıklarını belirterek, “İlçemizin kalkınmasında en ufak bir katkı sağlayabilirsek ne mutlu bize. İnsan ve yer temininde yardımcı olan ve desteklerinden dolayı Başkanımız Cengiz Arslan ‘a teşekkür ederim.İnşallah 50 kişiye istihdam etmek istiyoruz. Yakın Zamanda Çameli’den dünyaya ihracatımızı gerçekleştireceğiz .Hedefimiz burada kalıcı bir tesis yapmak." dedi .Her geçen gün gelişen, büyüyen, geleceğe umutla bakan, başarılı hizmetler yapılan bir ilçe olduğunu, Belediye’nin, Kaymakamlığın ve diğer kurumların güzel hizmetleri olduğunu söyledi.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Dün gece meydana gelen kazada hurdaya dönen aracın sürücüsünden acı haber geldi
Dün gece meydana gelen kazada hurdaya dönen aracın...
Dün geceki kazada ağır yaralı kurtulan sürücünün hayati tehlikesi devam ediyor
Dün geceki kazada ağır yaralı kurtulan sürücünün hayati...