DENİZLİ VERGİ DAİRESİ BAŞKANLIĞI 31....
Reklam

DENİZLİ VERGİ DAİRESİ BAŞKANLIĞI 31. VERGİ HAFTASINI KUTLUYOR

Denizli Vergi Dairesi Başkan Vekili Hasan Öztaş 31. vergi haftası dolayısıyla yazılı bir açıklama yaptı.

DENİZLİ VERGİ DAİRESİ BAŞKANLIĞI 31. VERGİ HAFTASINI KUTLUYOR

Denizli Vergi Dairesi Başkan Vekili Hasan Öztaş 31. vergi haftası dolayısıyla yazılı bir açıklama yaptı.

DENİZLİ VERGİ DAİRESİ BAŞKANLIĞI 31. VERGİ HAFTASINI KUTLUYOR
24 Şubat 2020 - 13:06

Öztaş açıklamasında verginin önemine değinerek hafta boyunca yapacakları etkinlikler ile ilgili bilgi verdi. Öztaş açıklamalarında şu görüşlere yer verdi:

                "Her yıl Şubat ayının son haftası kutlanmakta olan Vergi Haftasının 31’incisi bu yıl 24 Şubat - 1 Mart tarihleri arasında çeşitli etkinliklerle kutlanacaktır.

Denizli Vergi Dairesi Başkanlığı olarak kaliteli hizmet sunma anlayışından ödün vermeden vergi tahsilatındaki etkinlik ile mükellef memnuniyetini arttırmayı; vergi kayıp ve kaçağını ise en aza indirmeyi amaçlamaktayız. Aynı zamanda toplumda vergi bilinci oluşturma ve vergiye gönüllü uyumu oluşturmak için gereken çalışmalarımız tüm hızıyla devam etmektedir.

Bu çerçevede mükelleflerimizin vergiye uyumunun arttırılması, aynı zamanda vergiye uyum maliyetlerinin de azaltılması amacıyla Gelir İdaresi Başkanlığımızın uygulamaya geçirdiği e-fatura, e-arşiv, e-irsaliye gibi internet tabanlı elektronik uygulamalar, artarak devam etmektedir.

Elektronik uygulamalardaki amacımız; tek format ve standarda göre belgenin tarafları arasında güvenli, zaman ve maliyet tasarrufu sağlayan bir sistem oluşturmaktır. E-uygulamalar sayesinde mükelleflerimizin işlem süreçlerine ilişkin maliyetleri de önemli ölçüde azaltılmış ve yaklaşık 2 milyar TL kağıt tasarrufu sağlanarak, 300 bin ağaç kesilmekten kurtarılmıştır. 

Geçmiş vergi haftalarımızda olduğu gibi bu sene 31’incisini kutlayacak olduğumuz vergi haftasında da geleceğin teminatı olan sevgili öğrencilerimize yönelik etkinlikler düzenlenecektir.

Vergi Dairesi Müdürlüklerimiz tarafından vergisel yükümlülüklerini tam ve eksiksiz zamanında yerine getiren mükelleflerimize ziyaretler yapılacak, Teşekkür Belgeleri takdim edilecektir.

Ayrıca ilimizin kamuya açık çeşitli yerlerinde stant kurularak kayıt dışı ekonomi, istihdam, vergi bilinci vb. konularda bilgilendirme yapılacaktır.

Toplumda vergi bilinci oluşturma ve vergiye gönüllü uyumu oluşturmak için gereken çalışmalarımızın devam edeceğini belirterek; 31’inci Vergi Haftasının başta Denizli ilimiz olmak üzere tüm yurtta mükelleflerimize ve paydaşlarımıza hayırlı olmasını temenni eder, hepinize saygılar sunarım."

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Çal'a gelmeyin
Çal'a gelmeyin
Korona şüphelisi kadının temas ettiği kişiler test için hastaneye götürülecek
Korona şüphelisi kadının temas ettiği kişiler test için...