HEVESLERİ KURSAKLARINDA KALACAK

HEVESLERİ KURSAKLARINDA KALACAK

Cumhuriyet Halk Partisi Denizli Gençlik Kolları Başkanı Tugay Odabaşıoğlu, çürümüş bir toplum projesi yaratma heveslerini kursaklarında bırakacağız açıklamasını yaptı.

HEVESLERİ KURSAKLARINDA KALACAK

Cumhuriyet Halk Partisi Denizli Gençlik Kolları Başkanı Tugay Odabaşıoğlu, çürümüş bir toplum projesi yaratma heveslerini kursaklarında bırakacağız açıklamasını yaptı.

HEVESLERİ KURSAKLARINDA KALACAK
14 Eylül 2018 - 16:03

Cumhuriyet Halk Partisi Denizli Gençlik Kolları Başkanı Tugay Odabaşıoğlu, 2018-2019 eğitim yılına haremlik, selamlık uygulaması ile girilerek saray rejiminin yukarıdan aşağıya çürümüş bir toplum projesi yaratma heveslerini kursaklarında bırakacağız dedi.

Liselerin açılma şartları arasında yer alan Karma Eğitim yapılır şartının kaldırılmasına tepki göstermek için bir araya gelen ve imza kampanyası başlatan Cumhuriyet Halk Partili gençler, geleceği olan gençler sıra arkadaşının cinsiyetiyle değil aklı ve fikriyle var olacak diyerek harekete geçti.

CHP Denizli Gençlik Kolları Başkanı Odabaşıoğlu imza kampanyasında yaptığı basın açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

“Gerici eğitimin panzeri: laik, bilimsel ve aydınlanmacı eğitimdir!

AKP, siyasal iktidarı boyunca gençliği; düşünmeyen, sorgulamayan ve memlekete karşı sorumluluğun en yüce erdemi olan politik katılımın karşısına, biatçı bir gençlik kültürü olarak kurguladı. Köy Enstitüleri’ni kapatan, zorunlu din derslerini topluma dayatan, vakıf, cemaat, dernek üçgeninde ensarcılığın ve dinci gericiliğin gençliğe dayatılmasının tarihsel referansı dünden bugüne aynı işbirlikçi gerici zihniyettir.

AKP’nin 24 Haziran karşı devrimi, ilk icraatını 12 Eylül’ün darbeci paşaları gibi gençliğin politizasyonunun önüne engeller çıkararak gerçekleştirmek istemiştir. Mevcut tüketim kültürü ile Anadolu’nun erkek ve kadınlarının dişiyle, tırnağıyla savaşarak kazandığı aydınlanmacı bütün değer ve birikimler gençliğe yabancılaştırıldı. Siyasetin dönüştürücü ve Devrimci gücüne, doğa bilimlerinin ve felsefenin insanlığı daha ileri mevzilere taşıma iradesinin karşısına koyulan set, bugün açık açık kendini Karma Eğitim’in yeniden sorgulanması noktasına taşıdı.

Evren’den Erdoğan’a emperyalist tüketim kültürünün içine hapsedilmeye çalışılan gençliğe son darbeyi, Cumhuriyet devrimlerinin kuşatılmamış son mevzilerine saldırılarak ulaşılmaya çalışılıyor. 2018-2019 eğitim yılına haremlik, selamlık uygulaması ile girilerek saray rejiminin yukarıdan aşağıya çürümüş bir toplum projesi yaratma heveslerini gençlik kursaklarında bırakmalı!

Bilimsel ve Laik eğitimin karşısına kümelenen bu gerici ittifakın toslayacağı duvarı, biz istibdat rejimine karşı tıbbiyeli İbrahim Temo’larla ördük. O duvarın harcı sağlam olduğu gibi suyunu da radikal aydınlanmacılıktan alır.

Hasanoğlan Köy Enstitüsü’nden çıkıp Anadolu’nun yoksul köy çocuklarına harf devrimi öğretmeye giden Ayşe öğretmenlerin soluğu bu kavgadadır.

Harun Karadeniz’in bilimsel, parasız ve laik eğitim mücadelesi uğruna; sağ kolunu omuzundan keserek, yurtseverlik borcunun diyeti olarak gericilerin üzerine fırlattığı bu mücadele de, bizim geri duracağımızı düşünenler çok büyük bir yanılgı içerisindedir.

Karanlığınızın üzerine doğan aydınlığa kızlı, erkekli yürüyeceğiz.

Memleketin tüm Yurtsever, Cumhuriyetçi ve Devrimci öğrencileri görev başına!”

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Denizli'de bir intihar daha!
Denizli'de bir intihar daha!
Kaymakam ve ailesi öldürülen çocuklarının cenazesini bekliyor
Kaymakam ve ailesi öldürülen çocuklarının cenazesini bekliyor