İntiharın nedenlerini Denizli Ekspres’e...
Reklam
Reklam

İntiharın nedenlerini Denizli Ekspres'e Açıkladı

Geçtiğimiz günlerde Acıpayam Devlet Hastanesi’nin çatısına çıkarak, mobbing gördüğü iddiasıyla intihara kalkışan 7 yıl Hastane Müdürlüğü yapmış Ahmet Yılmaz her yerde hakkını arıyor.

İntiharın nedenlerini Denizli Ekspres'e Açıkladı

Geçtiğimiz günlerde Acıpayam Devlet Hastanesi’nin çatısına çıkarak, mobbing gördüğü iddiasıyla intihara kalkışan 7 yıl Hastane Müdürlüğü yapmış Ahmet Yılmaz her yerde hakkını arıyor.

İntiharın nedenlerini Denizli Ekspres'e Açıkladı
Editor: Kadriye Sözeri
07 Ağustos 2020 - 14:15


Geçtiğimiz günlerde Acıpayam Devlet Hastanesi’nin çatısına çıkarak intihar teşebbüsünde bulunan Ahmet Yılmaz Denizliekspres okuyucularına çarpıcı açıklamalarda bulundu. Yılmaz, kendisine mobbing yaptıranın Denizli İl Sağlık Müdürü Berna Yılmaz olmasına rağmen, sanki konudan hiç haberi yokmuş gibi yerel bir internet gazetesine yalan haber yaptırdığını ve sözde, “Personelimizin arkasındayız” imajı vermeye çalıştığını söyledi.

 Uzun zamandır mobbing gördüğünü ve bu nedenle ruh sağlığının iyice bozulduğunu anlatan Yılmaz, kendisini intihara sürükleyen en büyük nedenlerden birisinin de hırsızlıkla suçlanması olduğunu belirtti.Yılmaz, yaşadıklarını tek tek Denizliekspres okurlarına anlattı.


 MÜDÜRLÜK YAPTIĞIM HASTANEYE BENİ MEMUR OLARAK GÖNDERDİ


 Yılmaz, “Acıpayam Devlet Hastanesinde yaklaşık 7 yıl  Hastane Müdürü olarak görev yaptıktan sonra (2006-2013)yılları arasında Denizli Servergazi Hastanesinde geçici görevle Sivil Savunma Amiri olarak çalışmaktaydım. Ben Denizlinin Çivril ilçesinden olduğum için AK Parti İlçe yönetimi Acıpayam’daki başarılarımı öğrenmişler ve Denizlinin en güzel ve ilk 100 yataklı hastane yapımındaki gayretimi gördükleri için beni Çivrililçesine Hastane Müdürü olarak uygun gördüklerini  bana teklif olarak getirdiler. Berna Öztürk bunu kabul etmeyerek 7 yıl Acıpayam’da müdürlük yaptığım ilçeye beni memur olarak gönderdi. Çivril’den Cahit Özkan ve Şahin Tin  vekillerim devreye girerek beni tekrar Servergazi hastanesine aldırdılar.Bu arada tükürdüğünü yalamak gibi olacağından Berna Öztürk bana kinlenmiş ve beni hasım olarak görmeye başladı” dedi.  

 

SÜREKLİ PSİKOLOJİK TACİZ UYGULADILAR


Yılmaz, “Servergazi Başhekim vekili Derviş Berk ve Bülent Kale ile Müdür Osman Urcanlı’yı tarafıma baskı yapılması için sürekli psikolojik taciz uygulatıyordu. Asılsız suçlamalar iftiralar ve karalamalarla disiplin soruşturması yaptırıyor ancak bir suç unsuruna rastlanmadığı için ceza verilmiyordu. Maksat üzerimde baskı oluşturmak mobbing uygulamaktı. Bende Servergazi Hastanesi hakkında görevi kötüye kullanma, kamu zararı oluşturma,dilekçe kanununa muhalefet ve Resmi Belgede Sahtecilik suçlarından C.Savcılığına suç duyurusunda bulundum. Ancak, C. Savcısı tarafından dosyalar kanunsuz şekilde birleştirilip kapatılıyordu. C. Savcısını HSYK’ya  şikayet etsem de sonuç değişmedi.  4483sayılı kanun kapsamında yapılan soruşturmalar Berna Öztürk’ün talimatı ile muhakkiklerce kapatıldı” diye konuştu.

 

İFTİRA ATTILAR

 

Berna Öztürk Servergazi yöneticilerini sürekli kendisine baskı yapması için yönlendirdiğini anlatan Yılmaz, “Mesaiye geliş gidişlerim art niyetli takip ediliyor  herkese tanınan tolerans tarafıma tanınmıyordu. Mesaiye 08:30’da gelen makul karşılanıyor, benim 08:05’de gelmemsoru işareti konularak taciz ediliyordum. Müdür çıkış saatlerinizi delilendirin şeklinde yazı ile uyarınca  bende 18.15 civarı mesaiye kaldığım gün imza föyüne imza atmak için gittiğimde imza föyünün yerin de olmadığını gördüm güvenlik personeline çıkış saatimi yazarak delillendirmek istediğimi söyleyince müdürün odasını açtılar, bende içeriye güvenlik eşliğinde girerek imza atıp çıktım. Arkamdan idare karakola ve savcılığa şikayette bulunmuş müdürün odasına girdiğim için konut dokunulmazlığının ihlali  veodadan ne aldı ne çaldı bilinmiyor  şeklinde iftira atarak beni suçladılar”dedi.

 

ALNIMA HIRSIZLIK DAMGASI VURULDU

 

Yılmaz, “Hakkımda hem idari hem adli soruşturma yapıldı ancak 18 ay sonra suçsuzluğum ortaya çıktı. Ancak anlıma hırsızlık damgası vuruldu. 25 Yıllık çalışma hayatımda böyle bir zulümle karşı karşıya kalmadım. Hırsızlıkla suçlanma nedeniyle ruh ve beden sağlığım bozuldu, çalışma arkadaşlarımın yüzüne bakacak halim kalmadı. Evlenecek yaşta oğlum ve kızım var namusumu iki paralık yaparak beni suçladılar” şeklinde konuştu.

 

25 YILLIK ÇALIŞMA HAYATIMDA BÖYLE ZULÜM GÖRMEDİM

 

Yılmaz, “Bu olayı İl Sağlık Müdürü Berna Öztürk’e bildirerek Servergazi hastanesindeki geçici görevim iptal edilerek sürgün misali Acıpayam Devlet Hastanesine gönderildim. Müdürlük yaptığım bu yere hırsızmışım gibi suçlanarak geldiğimi duymayan kalmadı. Berna Öztürk hala şahsıma baskı yapılması için Servergazi yöneticilerini sürekli üzerime yönlendiriyor, asılsız, kanun ve mevzuatlara aykırı geriye dönük disiplins oruşturması açtırarak üzerimde psikolojik taciz uygulamaktadır. Berna Öztürkve Servergazi yöneticileri hakkında Teftiş kuruluna çok sayıda müraacatım oldu.İl Sağlık Müdürü Berna Öztürk’ün Denizli’de yüzlerce kişiye mobbing yaptığı herkes tarafından biliniyor ancak kimse sesini çıkartamıyor. Sesini çıkartan olursa disiplin cezası ver İlçelere sürüyor. Çok sayıda arkadaşım Buldan,Tavas, Çameli, Kale ilçelerine sürüldüler” dedi.  

 

USULSÜZ OLARAK MAAŞ KESME CEZASI VERİLDİ

 

Yılmaz, “Berna Öztürk  Servergazi Müdürü Osman Urcanlı’yı tarafıma baskı yapması için kullanmaktadır. Osman UrcanlI Acıpayam Devlethastanesi Başhekimi ve müdürünü arayarak ‘O Ahmet Yılmaz’a oturacak koltuk vermeyin, ona nöbet yazın, ona rahat vermeyin, kapılarınızı kapalı tutun, (beni hırsız olarak gördükleri için)  ona dikkat edin’ vb şekilde baskı yapılması için sürekli aradı.  Bana baskı yapılması için arandığıiçin CİMER üzerinden 28.04.2020 tarihinde 2001908312 sayılı başvurum ile şikayetçi oldum. Teftiş Kurulu Denizli Valiliğini görevlendirdi. Vali Yardımcısı soruşturmayı yapmakta iken İl Sağlık Müdürü Berna ÖztürK aynı şikayetimiin ayrı bir soruşturma yaptırdı ve taraflı ve art niyetli yapılan soruşturmaraporu hazırlandı. Vali yardımcısı şahsım ile ilgili bir suçlamada bulunmaz iken Berna Öztürk’ün taraflı yaptırdığı soruşturma ile amirlerini karalamakmaksadıyla şikayette bulunduğum iddia edilerek maaş kesme cezası verilmesi için Disiplin Amirlerimin olduğu Acıpayam Devlet Hastanesine gönderildi. Ancak müdürtarafından yapılan son savunmam yetersiz görüldü ve başhekimin onayına sunulmadan usulsüz bir şekilde müdür tarafından maaş kesme cezası verildi” dedi.

 

HAKKIMI ARAYACAĞIM, BELGELERİ MÜFETTİŞLERE SUNACAĞIM

 

Yılmaz, “Soruşturmanın tarafı olan disiplin amirlerinin bana ceza vermesi   hukuken mümkün değildir, emsal mahkeme kararları mevcuttur. Ancak Berna Öztürk ün isteği ile olunca oluyor.Berna Öztürk oda arkadaşım Tıbbi Teknolog Yavuz Kural içinde baskı yapılmasına yönelik arandığını Başhekim Hulusi Deniz Oğuz’dan duyduk. Bizzat Berna Öztürk başhekimi aramış’ Yavuz Kural’a baskı uygulayın, oturacak koltuk vermeyin’ vb şekilde baskı yapılmasını istediğini söyledi ve biz buna şahit olduk.Yazamadığım çok sayıda haksızlık olayı mevcut olup bakanlık müfettişlerin ceyapılacak soruşturmada detaylı bilgi ve belge sunacağım” dedi.

 

ÇOK ÇARESİZDİM, SESİMİ HERKESE DUYURMAK İSTEDİM

 

Yılmaz, yaşadığı haksızlıklara, baskılara dayanacak gücünün kalmadığını belirterek, “Uğradığım haksızlıkları haykırmak için hastane çatısına çıkarak intihar eyleminde bulundum. Dedim ki; sesimi herkes duydu,Sağlık Bakanlığı duymadı. Ben Denizli İl Sağlık Müdürü Berna Öztürk’ten şikayetçiyim. Bu intihar olayı sonrası Berna Öztürk Tavas Devlet Hastanesi başhekimini görevlendirmiş olayları kapatsın diye. Böyle bir soruşturmayı ya Valilik ya da Bakanlık Müfettişleri yapmalıydı. Bu intihar eylemi en çok eşimi ve çocuklarımı üzdü, sevenlerimi üzdü. Çaresiz kalınca başka bir çözüm bulamadım. Bu olay sonrası 30 gün rapor verildi, raporluyum. Bugün İnternet haberleri okuyunca Berna Öztürk’ün yalan haber yaptırdğına şahit oldum.Denizli’de yerel bir internet gazetesinde 03.08.2020 tarihli çıkan bu yalan haber nedeniyle bu gün Cumhuriyet Savcılığına Berna Öztürk hakkında şikayetçi oldum” diye açıklamalarda bulundu.

 

YALAN HABER YAPTIRARAK KENDİSİNİ AKLAMAYA KALKTI

 

Yılmaz, “Benim hakkımda soruşturma yaptırıp bana maaş kesme cezası verdirmek için rapor hazırlatıp ceza verdiren Berna Öztürk şahsıma mobbing uygulayan kişidir. Şimdi İl Sağlık Müdürü hiçbir şeyden haberi yokmuş gibi davranarak Hastanenin çatısına çıkan eski Hastane Müdürü Ahmet Yılmaz olayında Denizli Sağlık Müdürlüğü olaya el attı soruşturma başlattı, olayın takipçisi olacağını bu olayın kendileriyle ilgili olmadığını, personelininarkasında olduğunu belirten yalan haber yaptırarak kendisini aklamaya kalktı. Başhekim bana ceza vermemiştir ceza onayı da yoktur. Berna Öztürk tarafından planlanan ve uygulanan bir olaydır. Büyük ihtimal ile Sağlık Bakanlığına olayı Acıpayam Devlet Hastanesinin Mobbing yaptığı izlenimi vermek için ve kendini aklamak için böyle bir haber yaptırıp bakanlığa sunmak için ısmarlama yalan haberdir”dedi.

 

BENİ İNTİHARA SÜRÜKLEYEN BERNA ÖZTÜRK’TÜR

 

Yılmaz, “Benim bu olay sonrası Emniyet birimine verdiğim ifademde ve Berna Öztürk ün yaptırdığı bu intihar olayındaki soruşturma ifademde Acıpayam yönetimi ile ilgili hiçbir şikayetim yoktur. Bana Acıpayam Devlet Hastanesinde Mobbing uygulanmamıştır.  Emniyetteki ifademde de Berna Öztürk’ten şikayetçi olduğumu belirtim. Acıpayam C. Savcısınada beni intihara kadar sürükleyen kişinin Berna Öztürk olduğunu belirttim. Berna Öztürk şirin gözükmek, kendini aklamak ve yeni dönemde İlSağlık Müdürü olmak için böyle bir yalan haberle kendini aklamayı planlamıştır.Ben Berna Öztürk’ü  Denizli İlinde CORONA virüsten daha tehlikeligörüyorum. Korona virüsten korunmanın yolları var ve biz korunuyoruz. Ancak Berna Öztürk’ün zulmünden korunamıyoruz ve savunmasızız. Adaletin olmadığı yerde huzur, liyakatin olmadığı yerde başarı söz konusu olamaz” dedi.

 

HERKES SORUMLUDUR

 

Yılmaz, “Şunu da belirteyim, yapılan her türlü haksız uygulamadan herkes belli oranda sorumludur. Onun için bir makama getirilen insanların adaleti gözeteceğine emin olmadan refarans olunmamalıdır. ‘Allahu Tealanınen sevmediği kimse zalim idarecidir’ Bu olayın Sağlık Bakanlığı Müfettişlerince soruşturulmasını talep eder, Denizli İl Sağlık Müdürü Berna Öztürk’ten şikayetçi olduğumu tekrarlarım” diye konuştu.  

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Genç araştırma görevlisi kazada hayatını kaybetti
Genç araştırma görevlisi kazada hayatını kaybetti
Denizli’nin 12 ilçesi için uyarı geldi!
Denizli’nin 12 ilçesi için uyarı geldi!