Makinacılar, sorunlarını ve çözüm...
Reklam
Reklam

Makinacılar, sorunlarını ve çözüm yollarını konuştular

MAKSİAD’ın kahvaltılı istişare toplantısı, Barış Pınarı Harekatı için duayla başladı. MAKSİAD Başkanı Mehmet Sarı, sektör MAKSİAD üzerinden dönüyor bunu net söylüyorum" diyerek makine sanayicilerinin ekonomideki öneminden söz etti.

Makinacılar, sorunlarını ve çözüm yollarını konuştular

MAKSİAD’ın kahvaltılı istişare toplantısı, Barış Pınarı Harekatı için duayla başladı. MAKSİAD Başkanı Mehmet Sarı, sektör MAKSİAD üzerinden dönüyor bunu net söylüyorum" diyerek makine sanayicilerinin ekonomideki öneminden söz etti.

Makinacılar, sorunlarını ve çözüm yollarını konuştular
19 Ekim 2019 - 13:25

Sektördeki sorunların ve çözüm önerilerinin ele alındığı toplantıya; Ak Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, Ak Parti Denizli İl Başkanı Necip Filiz, DTO Başkanı Uğur Erdoğan, DSO Başkanı Müjdat Keçeci, DENİB Başkanı Hüseyin Memişoğlu, MÜSİAD Denizli Şube Başkanı Mehmet Akgün, MAKSİAD Başkanı Mehmet Sarı, Denizli İli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı İsmail Topaloğlu, Denizli İli Damızlık Koyun ve Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Kadir Özdemir ve çok sayıda iş insanı katıldı.

Açılış konuşmasını gerçekleştiren MAKSİAD Başkanı Mehmet Sarı, "MAKSİAD’ın makine sektörünün mihenk taşlarından biri haline geldiğini ve bu sektörün gelişimi için önemli bir misyonu üstlendiğini” önemle vurgulayarak şöyle konuştu:

“Dünya makine sektörü ve makina ekipmanları üzerinden dönüyor. Masalarınızın üzerindeki her nesne, makinalar tarafından yapılıp bu hale gelmiştir. Bunun için de, sektörümüz çok önemlidir. Başta milletvekilimiz Şahin Tin olmak üzere, bugüne kadar birçok oda başkanımızdan tam destek gördük. Makine İhtisas Organize Sanayi Bölgesi çalışmalarımızda da, yine işbirliği içerisinde çalıştık. Tüm üyelerimize önereceğiz. Dokuma tezgahlarını ve iplik eğirme makinalarını Denizli’de üretmek istiyoruz. Dayanışma, araştırma ve işbirliği ile birçok şeyin üstesinden geleceğimize inanıyorum.”

 

DENİB Başkanı Hüseyin Memişoğlu, konuşmasına oran vererek başladı. Memişoğlu, "makinacıların birleşmesi zor dediler ama burada birlik görüyorum. Küçük gibi görünsede, 51 milyon dolarlık bir ihracata ulaşılmış. Bu oranı bir çekirdek olarak görüyoruz, yakın zamanda bu rakamların ciddi oranlarda artacağına inaenıyoruz" dedi.


DSO Başkanı Müjdat Keçeci İse, "çok sevdiğim makinacı arkadaşlarım" diyerek sözlerine başladı. Keçeci, "eğer bu ülke bir yerlere gelecekse,makinacılarımız sayesinde gelecek. Birlikte yürüttüğümüz OSB projesini, bu yüzden bir ibadet gibi görüyor ve önemsiyorum. Bu OSB’nin kazanılmasında önemli katkıları olan milletvekilimiz Sayın Şahin Tin’e de teşekkür ediyorum" dedi.

DTO Başkanı Uğur Erdoğan "Sadece toplantı yapmayalım, konuştuklarımızı uygulayalım. Bugüne kadar hep dayanışma içinde çalıştık. Yurtdışı fuarlar konusunda, bazı bakanlık ve kurumlar tarafından destek olunmaması durumunda, Ticaret Odası olarak biz her zaman katkı koymaya hazırız" diye konuştu.


Ak Parti Denizli İl Başkanı Necip Filiz, "Ne yapmamız gerekiyorsa takipçisi ve destekçisi olacağız" dedi.

Denizli İli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı İsmail Toplaoğlu, yerli ve milli üretim vurgusu yaptı. Denizli’de yapılabilecek her türlü makinanın, alıcısı olabileceklerini dile getirdi.

Son olarak kürsüye gelen Ak Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, "Kimse Denizli'de makine çelik sektörü olduğunu bilmiyor" diyerek şöyle konuştu:

“Sektörün sorunlarını Ankara’da dile getirmek için her türlü çabayı gösteriyoruz. Denizli’nin makine sektöründe de var olduğunu, ürettiğimiz makinalar sayesinde duyurmaya başladık. Bu çok iyi bir gelişme. Ama daha çok yolumuz var. Öncelikle Makine İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’nin de aktif bir aşamaya gelmesiyle, makine sektöründe de Denizli’nin var olduğunu hem Türkiye’ye, hem de dünyaya duyuracağımıza inanıyorum.”


YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Belediyenin ortağı olan şirkette akıl almaz hırsızlık: 6 gözaltı
Belediyenin ortağı olan şirkette akıl almaz hırsızlık: 6...
Denizli'nin sevilen işinsanı Zekeriya Başkan hayatını kaybetti
Denizli'nin sevilen işinsanı Zekeriya Başkan hayatını kaybetti