Milletvekili Nilgün Ök, Kanun Teklifi verdi
Reklam
Reklam

Milletvekili Nilgün Ök, Kanun Teklifi verdi

AK Parti Denizli Milletvekili, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Üyesi Nilgün Ök’ün İlk İmza Sahibi Olduğu Kanun Teklifi, Meclis Başkanlığına Sunuldu.

Milletvekili Nilgün Ök, Kanun Teklifi verdi

AK Parti Denizli Milletvekili, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Üyesi Nilgün Ök’ün İlk İmza Sahibi Olduğu Kanun Teklifi, Meclis Başkanlığına Sunuldu.

Milletvekili Nilgün Ök, Kanun Teklifi verdi
20 Şubat 2020 - 11:42

Kanun teklifi hakkında açıklamalar yapan Ök; “Bu teklifi, Ak Parti Grubu ile imza sahibi olarak şahsım başta olmak üzere, tasarıda imzası bulunan 46 milletvekili arkadaşım ve kamunun değerli bürokratları ile ciddi bir emek ve mesai vererek hazırladık. Kanun Teklifimiz, tam anlamıyla 7’den 70’e tüm vatandaşlarımızın, esnafımızın, iş insanlarımızın sorunlarını çözmeye ve sivil toplum kuruluşlarından gelen talepler doğrultusunda milletimize daha iyi hizmet verebilme amacına yönelik bir teklif oldu.” ifadelerini kullandı.

“İstihdamı Artırmak İçin Desteklerimiz Devam Ediyor”

Milletvekili Ök; “AK Parti olarak, işverenlerimizin işgücü maliyetlerini düşürerek istihdamı korumak ve artırmak amacıyla, 2020 yılında sektör ayrımı yapılmaksızın aylık 75 TL asgari ücret desteği sağlamayı amaçlıyoruz.” dedi.

“Olmazsa Olmazımız KOBİ’ler”

KOBİ'lerin desteklenmesi amacıyla kredi garanti kuruluşlarına sağlanan 25 milyar liralık kaynağın, 35 milyar liraya çıkarılacağını ifade eden Ök, bunun KOBİ'lerimizin desteklenmesi amacıyla piyasaya ekstradan yaklaşık 145 milyar lira finansal destek anlamına geldiğine dikkat çekti.

“Doğal Afet Sonucu Zarar Gören Vatandaşlarımıza Destek Oluyoruz”

Milletvekili Ök; “38 maddeden oluşan Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi ile doğal afet sonucu zarar gören yerlerde, doğalgaz ve elektrik borçlarının 1 yıla kadar ertelenmesine imkân sağlamayı amaçlıyoruz.” dedi.

“Vatandaşlarımızı Yasa Dışı Faaliyetlerden Koruyoruz”

Ök, düzenlemeyle illegal bahis ve şans oyunlarının katalog suçlar kapsamına alınacağını ve Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu Başkanına (BTK) resen bunları kapatma yetkisi getirileceğini açıkladı.

Yivsiz tüfek, spor ve nişan tüfeği ile tabancaları izinsiz ya da faaliyetlere aykırı şekilde üretenlere ilişkin 1 yıldan 3 yıla kadar hapis cezası olduğuna işaret eden Ök, teklifle bunun 3 yıldan 5 yıla kadar çıkartılacağını kaydetti.

Söz konusu ateşli silahlarla ilgili, satın alma belgesi olmayanlara satış yapanlara ve satıcılık belgesi olmadan satış yapanlara ya da ihraç kaydıyla üretilen tüfekleri yurt içi piyasaya sürenlere 1 yıldan 3 yıla kadar hapis cezası verileceğini anlatan Ök, aynı zamanda bu silahlara yönelik ticari reklam, tanıtım ve satış yapılmasına da idari para cezaları getirileceğini kaydetti.

Milletvekili Ök, 5 bin iş günü ve 20 yıl sigortalılık süresini dolduran vazife ve harp malulü gazilerimize ayrıca emekli maaşı bağlanması imkânı sağlanacağını bildirdi.

Yenilenebilir enerji kaynaklarından turizm tesislerine, yurtdışında yaşayan vatandaşlarımızın dövizli askerlik ve dövizli bireysel emeklilik haklarından vakıf mallarına kadar pek çok düzenlemenin yer aldığı kanun teklifinin, önümüzdeki pazartesi günü TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda görüşüleceğini belirten Ök; “Ülkemiz ve Milletimiz için var gücümüzle çalışmaya devam ediyoruz. Kanun Teklifimizin yasalaşması halinde birçok talep ve ihtiyaca cevap vermiş olacağız. Hepimiz için hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum.” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ailesi ile birlikte evde oturan adam silahla kendini yaraladı
Ailesi ile birlikte evde oturan adam silahla kendini yaraladı
Bağbaşı'nda Trafik Kazası
Bağbaşı'nda Trafik Kazası