Pasvak; Güven, Kardeşlik ve Dayanışmanın...

Pasvak; Güven, Kardeşlik ve Dayanışmanın Adresidir.

Pasvak; Güven, Kardeşlik ve Dayanışmanın Adresidir.

Pasvak; Güven, Kardeşlik ve Dayanışmanın Adresidir.
02 Ağustos 2019 - 16:18

Kurban bayramının yaklaştığı şu günlerde, herkesi tatlı bir telaş alırken kafalarda da, “Bu sene kurban bağışımı nereye yapsam” sorusu oluşur hep. PASVAK’ı (Pamukkale Sağlık Eğitim Vakfı) bilmeyenimiz yoktur. PASVAK, yıllarca güvenin, kardeşliğin, dayanışmanın adresi olmuştur. O zaman bu sene kurban bağışlarımız PASVA’a olsun. 

Bayramlar; toplumsal değerlerin hatırlandığı, güzelliklerin ve iyiliklerin yoğun olarak yaşandığı, insanlar arasında karşılıklı dostluk ve kardeşlik duygularının ve hislerinin güçlendiği, sevgi ve saygının geliştiği çok özel günlerdir. Bütün bu değerleri barındıran dinimizin anlamlı günlerinden biri olan Kurban Bayramı, özellikle yardımlaşma ve paylaşmayı da ifade etmektedir. 

PASVAK, toplumda kardeşlik, yardımlaşma ve dayanışma ruhunun en yoğun yaşandığı sivil toplum kuruluşlarındadır. PASVAK AŞEVİ bağışlar ile faaliyetlerini sürdürmekte olup, 2004 yılından bu yana her gün sıcak yemeği, ekmeği ile birlikte eve kadar teslim etmektedir.  Yemek dağıtım işi için dizayn edilmiş 5 adet aracı ile 450 aile, 1250 ihtiyaç sahibine haftanın 6 günü sıcak yemek ulaştırmaktadır. Yıl içerisindeki et ihtiyacının büyük bir kısmının karşılandığı Kurban Bayramı PASVAK AŞEVİ için önemlidir.
 
  PASVAK, Büyükbaş ve Küçükbaş kurban bağışlarını kabul etmektedir. Büyükbaş Kurban bağışı 1/7 hisse bedelleri 1.100-1.300-1.500 TL. Küçükbaş Kurban bağışı bedeli 1.100 TL'den başlamaktadır. Küçükbaş kurbanlıklar aşevinin bahçesinden seçilerek alabilir, vekalet verebilir ya da, başında bulunularak kesim yaptırabilirsiniz.  Bayramın 1. Günü başında bulunmak isteyen bağışçılar için küçükbaş kurbanlıklar aşevinde kesilmektedir. Vekaletli kesim işlemi ve büyükbaş kurbanlıklar bayramın 2. ve 3. Günü mezbahane gerçekleşmektedir. Et veriminin yüksekliğinden dolayı ve yemek dağıttığımız kesim belirli bir yaş üstünde olduğu için büyükbaş kurban bağışı, aşevi için daha faydalıdır.

PASVAK AŞEVİ bahçesinde her sene olduğu gibi kurban hayrınızı bağışlarken, ailenizle açık büfe kahvaltı ve kavurma ikramına davetlisiniz. Bu bayramda da kardeşlik, yardımlaşma ve dayanışma ruhunu PASVAK’ta hep birlikte yaşayalım.
PASVAK olarak halkımızı bir araya getirme, yardımlaşma duygusunu ortaya koyma adına bir köprü vazifesi olma görevini yaptığımızdan dolayı mutluyuz, gururluyuz.

BAĞIŞLARINIZ İÇİN

Adres:Acıpayam Asfaltı No:25 Bağbaşı / DENİZLİ

Tel:0 (258) 266 28 48

Faks:0 (258) 266 28 71

Buro GSM: 0 (533) 698 49 89

E-Mail: [email protected]

E-Mail: [email protected]
YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Denizli'deki 790 yıllık Çardak Han eski ihtişamına kavuştu
Denizli'deki 790 yıllık Çardak Han eski ihtişamına kavuştu
Cezaevinden izinli çıkıp dolandırıcılık yaptılar
Cezaevinden izinli çıkıp dolandırıcılık yaptılar