Türkiye sınırlarının dışına...

Türkiye sınırlarının dışına çıkmıştır

Türkiye Büyük Millet Meclisi Plan ve Bütçe Komisyonu, İçişleri Bakanlığı'nın 2019 bütçesini görüşmek için toplandı.

Türkiye sınırlarının dışına çıkmıştır

Türkiye Büyük Millet Meclisi Plan ve Bütçe Komisyonu, İçişleri Bakanlığı'nın 2019 bütçesini görüşmek için toplandı.

Türkiye sınırlarının dışına çıkmıştır
03 Aralık 2018 - 10:34

AK Parti Denizli Milletvekili ve Plan ve Bütçe Komisyon Üyesi Nilgün Ök, İçişleri Bakanlığı'nın gerek içerden gerekse uluslar arası onca tehdit ve badirelere rağmen görevini en iyi şekilde yaptığını belirtti. Milletvekili Ök, “Bizim sınırımızı, bizim vatandaşlarımızın güvenliğini tehdit eden bir unsur varsa Türkiye artık kabuklarının, sınırlarının dışına çıkmıştır. Bununla da ilgili gerekli müdahaleyi yapmaktadır. Ne mutludur ki geldiğimiz noktada hem terör örgütleriyle eş zamanlı olarak mücadele edebilen, güvenlik ve savunma teknolojisini sürekli artıran ve bütün kurumlarının bir seferberlik hâlinde çalıştığı Türkiye hem kendi vatandaşlarını hem de Orta Doğu’dan tutun da Avrupa’ya kadar tüm ülkelerin vatandaşlarının güvenliğini sağlayacak şekilde bir ülke hâline, konumuna gelmiştir ve bu yönde de çalışmalar yapmaktadır” dedi.

ÖNEMLİ PROJELERE İMZA ATILIYOR

Türkiye Büyük Millet Meclisi Plan ve Bütçe Komisyonu’nun İçişleri Bakanlığı'nın kesin hesap ve 2019 yılı bütçesini görüşmek için toplantıda konuşan AK Parti Denizli Milletvekili ve Plan ve Bütçe Komisyon Üyesi Nilgün Ök, uyuşturucuyla ve kadınlara yönelik şiddetle mücadeleye karşı geliştirilen UYUMA ve KADES projelerinin çok önemli sonuçlar getireceğini söyledi. Milletvekili Ök, “özellikle UYUMA ve KADES projelerinden dolayı size çok teşekkür ediyorum, bunun çok önemli olduğunu düşünüyorum. Hem KADES’i hem de UYUMA’yı duyurmalıyız. KADES’in panik butonundan belki de kadınlar için çok daha önemli olduğunu, UYUMA’nın da öyle; çocuklarımız için, çevrede buna maruz kalan aileler için de önemli olduğunu düşünüyorum” diye konuştu.

TRAFİK CANAVARLARIYLA MÜCADELEDE ÖNEMLİ BAŞARILAR EDİNİLDİ

İçişleri Bakanlığı'nın Ulaştırma Bakanlığı ile koordineli gerçekleştirdiği çalışmalar neticesinde trafik kazalarında önemli çalışmalar olduğuna dikkat çeken AK Parti Denizli Milletvekili ve Plan ve Bütçe Komisyon Üyesi Nilgün Ök, “Trafikte hem Ulaştırma Bakanlığımızla birlikte; bölünmüş yollarla birlikte trafik kazalarını azaltma yönünde bizim ciddi çalışmalarımız olmuştu. Sizlerin bu son dönemde bunun üzerine hassasiyetle gitmiş olmanızdan ve -bunun somut örneklerle- trafik canavarıyla ilgili mücadelenizden dolayı da teşekkür ediyorum, çok sağ olun.” dedi.

“KAYYUMLAR SAYESİNDE BELEDİYECİLİĞİN NASIL YAPILDIĞINI GÖSTERDİK”

AK Parti Denizli Milletvekili ve Plan ve Bütçe Komisyon Üyesi Nilgün Ök, kayyum atanan belediyelerinde göz kamaştırıcı hizmetleri gerçekleştirdiğini belirtti. Milletvekili Ök, “Belediye başkanının, belediyenin bütçesini oy aldığı belediyesine hizmet götürme anlamında kullanması gerektiğini düşünenlerdenim, zaten öyle de olmalıdır. Biz bugün sizin sunumunuzda da gördüğümüz üzere mali rakamların ne kadarının belediyede o kişilere oy veren vatandaşlarımızın doğrultusunda ne kadar az kullanıldığını rakamlarla verdiniz ve dendi ki: “Kayyumlar kredi kullanıyor.” E kullanılacak. Krediyi kim için kullanıyor kayyumlar? Hizmet götürmek için. Ben sunumda gördüm ama sizin sosyal medya hesabınızda da takip ediyorum, sürekli paylaşıyorsunuz. Bu sokak sağlıklaştırmaları, öncesi ve sonrası, burada öncesi yoktu ama sonralarını gördük. Tunceli’de, Bitlis’te yaşanan. Gerçekten hizmet gitmiş. Aslında bizim onlara belediyeciliğin ne demek olduğunu kayyumlar sayesinde göstermiş olduğumuza inanıyorum. Ha, bu bizim oradaki yaşayan vatandaşlarımıza olan saygımızı gösterir. Nasıl insani koşullarda, nasıl güzel ortamlarda, nasıl bir çevrede, nasıl bir belediyede, şehirde yaşanması gerektiğinin göstergesidir.” diye konuştu. 

 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Denizli'de hafif ticari aracın devrilmesi sonucu 1 kişi hayatını kaybetti.
Denizli'de hafif ticari aracın devrilmesi sonucu 1 kişi hayatını...
DDH BAŞHEKİMİ COVİD ÖDENEĞİNİ İDARECİLERE Mİ DAĞITTI?
DDH BAŞHEKİMİ COVİD ÖDENEĞİNİ İDARECİLERE Mİ DAĞITTI?