Vatan Partisi’nden Barış Pınarı...
Reklam

Vatan Partisi'nden Barış Pınarı Harekatı'na destek

Vatan Partisi Denizli İl Başkanlığından “Barış Pınarı” Harekatı’na destek geldi. Başkan İbrahim Kasapoğlu, “Barış Pınarı” Harekâtı haklıdır, meşrudur, haklı savaşlara evet” dedi.

Vatan Partisi'nden Barış Pınarı Harekatı'na destek

Vatan Partisi Denizli İl Başkanlığından “Barış Pınarı” Harekatı’na destek geldi. Başkan İbrahim Kasapoğlu, “Barış Pınarı” Harekâtı haklıdır, meşrudur, haklı savaşlara evet” dedi.

Vatan Partisi'nden Barış Pınarı Harekatı'na destek
16 Ekim 2019 - 17:33

Türk Silahlı Kuvvetlerinin başlatmış olduğu mücadeleyle , Suriye bölgesini PKK/PYD- YPG'li teröristlerden arındırılıp güvenli bölgeye dönüşmesini sağlayacak olan “Barış Pınarı” Harekatı'na Denizli’den destekler devam ediyor. Denizli Gazeteciler Cemiyetinde basın mensuplarıyla bir araya gelen Vatan Partisi Denizli İl Başkanı İbrahim Kasapoğlu, Vatan Partisi’nin başlatılan “Barış Pınarı” Harekatı'na desteğini açıkladı.“BU HAREKÂTIN, AMACI TOPRAK BÜTÜNLÜĞÜNÜ SAĞLAMAKTIR”Açıklamaları sırasında harekâtın tamamen Türkiye’nin milli güvenliği ile ilgili meşru bir müdafaa olduğunu dile getiren Kasapoğlu, “Harekâtın amacı Suriye’nin kuzeyinde bizim güney sınırımızda oluşturulmaya çalışılan sözde Kürt Devletçiğini, aslında ikinci İsrail Kukla Devletçiğini dağıtmaktır. Bu harekâtın, Terör Koridorunu bertaraf etmek ve hem ülkemizin hem de Suriye’nin devlet egemenliğini ve toprak bütünlüğünü sağlamaktan başka bir amacı yoktur. ABD ve İsrail gibi emperyalistlerinin amacı Barzanistan’dan Akdeniz’e kadar uzanan kukla bir devletçik kurmaktır. Bu apaçık ortaya çıkmıştır. Bunu Mısır’daki sağır sultan bile bilmektedir. Bu Kukla Devlet Projesine Diyarbakır’ımız ve Güneydoğumuz da dahildir. Amaç Irak’tan, İran’dan, Suriye ve Türkiye’den koparılacak parçalarla sözde bir Kukla Kürdistan kurmaktır. ABD’nin Irak’ı ve Suriye’yi bölme, parçalama, PKK, PYD, YPG, SDG gibi terör örgütlerine binlerce TIR silah vermesinin başka bir gerekçesi olamaz. IŞİD bir bahanedir, görevini tamamlamış ve bugün büyük ölçüde temizlenmiştir. Bu açıdan bu harekât tamamen Türkiye’nin milli güvenliği ile ilgili meşru bir müdafaadır. O nedenle yerden göğe kadar haklıdır, meşrudur ve yasaldır” dedi.“BAĞIMSIZLIK SAVAŞLARI HAKLI SAVAŞLARDIR”Yürütülen ‘Barış Pınarı” Harekatı’nın haklı bir savaş olduğuna değinen Kasapoğlu, “Tarihte bütün savaşlar emperyalistler, hegemonyacılar ve işgalciler açısından haksız, mazlum milletlerin bağımsızlık, egemenlik ve özgürlük savaşları hep haklı savaşlar olmuştur. Çanakkale Savaşı, Kurtuluş Savaşı Türk Milleti açısından haklı savaşlar, ancak emperyalist işgalciler açısından haksız savaşlardır. Mehmetçiğin yürüttüğü Barış Pınarı Harekâtı da haklı bir savaştır. Türk Ordusu hakkında sinsi ve kirli propaganda yapmak, Türk Milleti içine nifak sokmak fitneciliktir, bozgunculuktur ve ihanettir. Savaşlarda üç cephe olmaz. İki cephe olur. Ya PKK/YPG cephesinde olacağız ya da Mehmetçiğin cephesinde” dedi.“HEDEF PKK’YI BİTİRMEK OLMALIDIR”Güvenli Bölge stratejisinin hatalı olduğunu söyleyerek nedenlerini açıklayan Kasapoğlu, “ 40 yıldır süren PKK terörünün kökünü kazımada Türkiye’miz tarihi bir fırsat ele geçirmiştir. Bütün koşullar uygundur. Yeter ki hedefimizi ve stratejimizi doğru belirleyelim. Güvenli Bölge stratejisi hatalıdır, yanlıştır. Hedefimiz PKK’yı 30-35 km ileriye süpürmek değil toptan teslim almak olmalıdır. Güvenli Bölge stratejisinde 30 km ileride PKK yine varlığını sürdürecektir. Bu hedef doğru değildir. Doğru hedef PKK terörünün kökünü kazımak olmalıdır” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kepenek; 15 Temmuz araştırılmalı ve aydınlatılmalıdır
Kepenek; 15 Temmuz araştırılmalı ve aydınlatılmalıdır
Denizli'de jandarmadan uyuşturucu tacirlerine dev operasyon: 20 gözaltı
Denizli'de jandarmadan uyuşturucu tacirlerine dev operasyon: 20...