YSK inanırlığını yitirmiştir!
Reklam

YSK inanırlığını yitirmiştir!

CHP Denizli Milletvekili Teoman Sancar, ‘‘YSK dün gece tarihi bir yanlışa imza atarak İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimini iptal kararı almıştır.’’ dedi.

YSK inanırlığını yitirmiştir!

CHP Denizli Milletvekili Teoman Sancar, ‘‘YSK dün gece tarihi bir yanlışa imza atarak İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimini iptal kararı almıştır.’’ dedi.

YSK inanırlığını yitirmiştir!
07 Mayıs 2019 - 17:58

CHP Denizli Milletcekili Teoman Sancar, Denizli Gazeteciler Cemiyeti’nde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinin iptal olması nedeniyle basın toplantısı gerçekleştirdi.

Sancar,  ‘‘Öncelikle sizlerin ve Değerli Denizlili Hemşerilerimizin mübarek Ramazan Ayı’nı kutluyor Milletimize ve Memleketimize hayırlara vesile olmasını diliyorum. Bu arada vatanı milleti uğruna canını veren şehitlerimizi minnet ve şükranla anıyorum. Tabiki Ramazan Ayı birliğin beraberliğin sevginin saygının ve en önemlisi dürüstlüğün ayıdır. Bu sebeple kul hakkı helal ve haram bu ayda çok daha önemle hatırlanır ve özen gösterilir.’’ dedi.

 

YSK İNANIRLIĞINI YİTİRMİŞTİR!

31 Mart Yerel Seçimleri üzerinden bir aydan fazla zaman geçtiğini ifade eden Sancar, ‘‘Maalesef iktidar partisi ve küçük ortağı ısrarla seçim sonuçlarını kabullenmek istemiyorlar hatta kazandığımız net olmasına rağmen verilen Mazbataların iptaline ilişkin adeta saldırıya devam ediyorlar. YSK dün gece tarihi bir yanlışa imza atarak İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimini iptal kararı almıştır. Kararın hukuki dayanaktan yoksun olduğu tamamen keyfi alındığı o kadar açık ki, madem Sandık Kurulu Başkanları yasal değil o zaman aynı sandıktan çıkan Belediye Meclis Üyeleri neden geçerli oluyor aynı sandıktan çıkan İlçe Belediye Başkanları nasıl geçerli oluyor.’’ diyerek tepkisini gösterdi.

Sancar, ‘‘Bu kararla hak hukuk adalet adeta ortadan kaldırılmış tamamen taraflı olan YSK Milletimizin gözünde inanılırlığını yitirmiştir. Aslında bu yanlı karar milletimize verilmiş ağır biz ceza olmuştur. Peki neden AKP ve Cumhur İttifakı ısrarla belediyelerin yönetimini teslim etmek istemiyor!’’ dedi.

Sancar, bu olayı birkaç örnekle şu şekilde açıkladı:

Akp’li Pamukkale Belediye başkanı kendi kafasından bir seyir tepesi projesi ortaya atıyor Belediye Bütçesinin neredeyse yarısından fazla bir harcama yapılıyor yani Pamukkale halkının vergileriyle beslenen bir fantezi proje ne başı belli ne de sonu belli ve sonucunda trilyonlar akıtılıp ortaya çıkmayan Pamukkale halkına hizmet sunamayan bir israf…  

Yine Merkezefendi Belediyesinde depoda kalan üzerine kurumun değil kişilerin isminin olduğu toplar birer israf örneğidir.

 

ACİLEN BİR ÖZÜR BEKLİYORUZ!

Sancar, ‘‘Genel Başkanımızın Çubuk’ta Şehit cenazesinde uğradığı linç girişimine tüm Türkiye tek yürek kınama gönderirken Büyükşehir Belediye Meclisi toplantısında hiçbir arlanma yaşamadan iki kez ısrarla “hak etti” diye haykıran AKP'li Güney belediye başkanı, sen Ramazan’da utanmadan çıkıp Güney halkına birlikten beraberlikten barıştan sevgiden ve Hak’tan hangi yüzle bahsede bileceksin merak ediyorum. Genel başkanımız ve tüm CHP’lilerden acilen bir ‘‘ÖZÜR DİLEMESİNİ’’ bekliyoruz’’ diyerek sert çıkıştı.

 

İNSANIN KANINI DONDURACAK KADAR CÜRETKAR!

Sancar, ‘‘Geçtiğimiz yıl içinde tarafıma gelen bir vatandaşımızın Akp’li Acıpayam Belediye Başkanı’nın kardeşi ile yaptığı konuşma insanın kanını donduracak derecede cüretkar. Acıpayam Belediyesinin İlaçlama işini yapan firma sahibinden belediye başkanının kardeşi telefonla konuşuyor ve resmen abisinin masrafları olduğunu Belediyeden yapılacak olan İlaçlama faturasından kendisine avanta vermesini istiyor. İstemiyor hatta ısrar ediyor ve kendisine pay verilemezse ödeme yaptırmayacağını iddia ediyor.’’ dedi.

 

CHP TOPLUMSAL ÇIKARLAR İÇİN MÜCADELE EDENLERİN PARTİSİDİR!

AK Parti belediyelerinin böyle birçok örnek göstermenin mümkün olduğunu vurgulayan Sancar, ‘‘Ama bizlerin Sosyal Belediyecilik anlayışımızda bu tarz menfi davranış ve harcamaların asla olmaması ilkemizdir. Halka hizmet hakka hizmet anlayışıyla çıktığımız Merkezefendi, Bozkurt, Serinhisar ve Babadağ Belediyelerimizde insana saygı duyan yüreklere kalplere dokunan bir anlayış 31 Marttan bu yana Millet İtifakımız ile birlikte başlamış bulunmaktadır. Hiç kimse örgütsel birliğimize, millet İttifakı birliğimize halel getirmeye çalışmasın asla başaramaz. Geçtiğimiz günlerde yaptığımız paylaşım da Partimizin ve tüm Dava Arkadaşlarımızın Millete hizmet yolunda net bakış açısıdır.’’ ifadelerini kullandı.

Sancar, ‘‘Merkezefendi Belediye Başkanımızın ve İlçe Başkanımızın Milletvekilinden farklı düşüncesi asla olmaz bizlerin tek ilkesi Sayın Genel Başkanımızın da altını net çizdiği söylemdir , O da ;” CHP KİŞİSEL MENFAATLERİNİ DÜŞÜNENLERİN DEĞİL,TOPLUMSAL ÇIKARLAR İÇİN MÜCADELE EDENLERİN PARTİSİDİR.” İşte bu paylaşımımdaki etiketimiz  bizlerin aynı anlayışının göstergesidir.’’ dedi.

Sancar, ''Onun için Merkezefendi Belediye Başkanımız Şeniz Doğan kardeşimiz mutlu, umutlu ve huzurlu bir Merkezefendi İlçesi için bir şans bir umut ve bir ışıktır. Daha yeşil ve daha sağlıklı ve daha yaşanabilir bir Merkezefendi için heyecanla koşturan kardeşimizin attığı her adımın arkasında aldığı her kararın yanındayız.’’ şeklinde konuştu.


YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Sadece minaresi kalan cami avlusunda 100 yıl sonra namaz sevinci
Sadece minaresi kalan cami avlusunda 100 yıl sonra namaz sevinci
Karısının boğazını keserek öldüren katil zanlısı koca: ‘adalete güveniyorum’
Karısının boğazını keserek öldüren katil zanlısı koca:...