"Hepimizin öğretmeni var" etkinliği...

"Hepimizin öğretmeni var" etkinliği coşkuyla geçti

Eğitimiş Denizli Şubesi 24 Kasım Öğretmenler Gününü coşkuyla kutladılar.

"Hepimizin öğretmeni var" etkinliği coşkuyla geçti

Eğitimiş Denizli Şubesi 24 Kasım Öğretmenler Gününü coşkuyla kutladılar.

26 Kasım 2019 - 10:00

Eğitimiş Denizli Şubesi üyeleri Öğretmenler Gününde, "Hepimizin Öğretmeni Var" etkinliğinde buluştu. Öğretmenler Gününü coşkuyla kutlayan Eğitimiş üyeleri, Başöğretmen Atatürk yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri, emekli öğretmenlere plaketleri verildi. 

"Hepimizin öğretmeni var" etkinliğinde konuşan Namık Kemal Aydoğan, Eğitimiş olarak yaptıklarıyla ilgili bilgiler verdi. Aydoğan, "Kuruluşumuzdan bu yana 14 yıl geçti. Eylemlerle, yürüyüşlerle, davalarla, etkinliklerle dolu dolu geçen 14 onurlu yıl. Gücünü üyesinden, ışığını Atatürk’ten alan sendikamız meslek örgütü kimliğiyle yılmadan, boyun eğmeden, el açmadan hak ve hukuk mücadelesini sürdürecektir" dedi. 

Aydoğan, "Bu 14 yıldaki en önemli etkinliklerimizden birisi de şüphesiz 24 Kasım’da gerçekleştirdiğimiz Hepimizin bir öğretmeni var etkinlikleridir. Atatürk’e millet mektepleri başöğretmeni ünvanının verilişini kutluyoruz. Dünyada birçok devlet adamı, birçok komutan geldi geçti. Ancak hiçbiri başöğretmen olamadı. Bu gurur yalnızca bizimdir. Türk halkı bu konuda ne kadar övünse yeridir. Eğitim-iş olarak, 24 Kasımları daha anlamlı hale getirmek için öğrencilerimize yönelik olarak Başöğretmen Atatürk yarışmaları düzenledik. Bu yıl üçüncüsünü yaptığımız yarışmanın ödüllerini verdik. Öğretmen, öğrenci ve veliyi buluşturan etkinliğimiz bu yönüyle daha anlamlaydı. Eğitimin her bileşeni bizim için değerlidir. Eğitim-iş, yalnızca öğretmenlerin değil, öğrenci ve velilerin de hakkını arayan bir sendikadır" diye konuştu. 


Emekli öğretmenlere plaketlerinin de verildiği etkinlik, canlı müzik eşliğinde slayt gösterileri ile devam etti. Daha sonra Eğitimiş Sendikası Denizli Şube Başkanı Namık Kemal Aydoğan, geceye katılanlara teşekkür etti. Aydoğani "Gecemize katılan CHP Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca’ya, Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan’a, İYİ Parti İl Başkan Yardımcısı brahim Afatoğlu ve yönetimine, CHP Merkezefendi İlçe Başkanı Tolga Varlıker’e, Atatürkçü Düşünce Derneği Şube Başkanı Kadem Özbay ve yönetimine, Yeni Kuşak Köy Ensitüleri Derneği Şube Başkanı Ayşegül Odabaşoğlu'na, Büro-iş İl Temsilcisi Sn. Hüdai Ünlü’ye, ÖV-İŞ Başkan Yardımcısı Meryem Erol’a, sendikamız ilçe yöneticileri ve üyelerine, konuklarımıza ayrı ayrı teşekkür ederiz" şeklinde konuştu. YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
DENİZLİLİ 3 ÇOCUK ANNESİ KADIN ESKİ EŞİ TARAFINDAN ÖLDÜRÜLDÜ
DENİZLİLİ 3 ÇOCUK ANNESİ KADIN ESKİ EŞİ TARAFINDAN...
Denizli'de ani yağış hayatı olumsuz etkiledi
Denizli'de ani yağış hayatı olumsuz etkiledi