Merkezefendi, Akhisar’a geçit vermedi

Merkezefendi, Akhisar'a geçit vermedi

TBL Federasyon Kupası ilk günün kapanış mücadelesinde Merkezefendi Belediyesi Denizli Basket, Akhisar Basket'i 86-74 mağlup etti.

Merkezefendi, Akhisar'a geçit vermedi

TBL Federasyon Kupası ilk günün kapanış mücadelesinde Merkezefendi Belediyesi Denizli Basket, Akhisar Basket'i 86-74 mağlup etti.

Merkezefendi, Akhisar'a geçit vermedi
Editor: Kadriye Sözeri
05 Ekim 2020 - 10:15

Akhisar maça Troy Franklin-Alihan Genç-Berkay Kansu-Ahmet İlkerTunalı-Marvin Jefferson beşi ile başlarken Merkezefendi Belediyesi Denizli Basket maça Umipig-Deniz Can Çevik-Altan Erol-Gökhan Yazıcıoğlu-Dwight Coleby beşi ile başladı.


Merkezefendi maça çok üstün başlayarak hücumda topu çok iyi paylaştı ve skorda 10-2 üstünlüğü yakaladı. Savunmada da Akhisar kısalarına tam saha baskı ile başlayan Denizli ekibi rakip kısaları top kaybına zorlarken yarı saha hücumlarında da Akhisar kısalarına oyunu yönlendirme adına rahat alan vermedi. Akhisar bu bölümde topu PG Franklin yerine Alihan Deniz Genç ile yönlendirmeye başladı ve Alihan-Jefferson ikilisinin bulduğu sayılarla nefes aldı. Merkezefendi hücumda Gökhan Yazıcıoğlu ve Dwight Coleby ikilisi ile etkili olsa da Coleby'nin erken iki faul alarak kenara gelmesi hücumda bir parça daha zorlanmalarına sebep oldu. Merkezefendi üstün oynadığı ilk çeyreği 25-14 önde geçti.


İkinci çeyreğe Akhisar savunmada daha agresif başladı ve iyi savunmanın tetiklediği hücumlarda Fatih Kızılca ve Doğukan Şanlı ile etkili oldu. Merkezefendi'yi çeyreğin başında faul problemine sokan Akhisar ilk üç dakikada farkı 3 sayıya kadar indirdi (29.26). Merkezefendi bu andan itibaren hücumda sırasıyla Deniz Can Çevik, Ümit Sonkol, Mehmet Özdoğan ve Isaish Umipig ile üç sayılık basketler bularak farkı tekrardan çift hanelere taşımayı başardı. Akhisar buna karşılık olarak Marvin Jefferson-Can Urşan-Ahmet İlker Tunalı üçlüsü ile hücumda etkili oldu ve farkı tekrar kapatmayı başardı. Devreye 47-41 Merkezefendi Belediyesi Denizli üstünlüğü ile girildi.


Üçüncü çeyreğe her iki takım da karşılıklı basketlerle başlarken oyun anlamında üstün olan, sahaya istediklerini daha fazla yanıstan taraf Merkezefendi'ydi. Gökhan Yazıcıoğlu ile etkili olan Merkezefendi skordaki üstünlüğünü sürdürdü. Akhisar ise hücumda farklı isimlerden katkı almaya devam etti ve Doğukan-Berkay-Marvin-Alihan katkılarıyla oyunda kalmayı başardı. Çeyreğin tamamında ilk yarı sonundaki 6 sayılık fark korundu ve Merkezefendi son çeyreğe 60-54 önde girdi.


Son çeyreğe Merkezefendi Denizli  Dwight Coleby ve Isaiah Umipig yabancı ikilisinin etkili oyunları ile çok iyi başladı ve farkı tekrar çift hanelere kadar çekti. Akhisar yine takım halinde tüm oyunculardan katkı almaya çalışsa da verimli hücum etmekten uzaktı. Bununla birlikte Merkezefendi Belediyesi Denizli Basket maç boyunca Akhisar'ın oyun kurucusu Troy Franklin'e baskılı savunma yaparak maçın içine sokmadı ve son çeyrekte bocalayan Akhisar'a karşı 86-74'lük skorla galibiyeti elde etmeyi başardı.


Öne çıkanlar...


Akhisar Basket: Marvin Jefferson 18 sayı-11 ribaund, Doğukan Şanlı 14 sayı, Troy Franklin 11 sayı


Merkezefendi Belediyesi Denizli Basket: Dwight Coleby 17 sayı-10 ribaund, Gökhan Yazıcıoğlu 17 sayı-7 ribaund-3 asist, Merthan Mutlu 13 sayı

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
CHP Denizli Gençlik Kolları Başkanı Tugay Odabaşıoğlu gözaltına alındı.
CHP Denizli Gençlik Kolları Başkanı Tugay Odabaşıoğlu...
Denizli’de kaçakçılara 2 ayrı operasyon: 2 gözaltı
Denizli’de kaçakçılara 2 ayrı operasyon: 2 gözaltı