Bilim insanı rektör olsun, biat insanı...
Reklam
Reklam

Bilim insanı rektör olsun, biat insanı değil...

Kadriye Sözeri'nin yazısını okumak için tıklayın...

Bilim insanı rektör olsun, biat insanı değil...

Kadriye Sözeri'nin yazısını okumak için tıklayın...

Bilim insanı rektör olsun, biat insanı değil...
Editor: Kadriye Sözeri
14 Ekim 2020 - 10:54

Pamukkale Üniversitesi Denizli’nin bir markası ve bu şehrin kimliğidir. Ne kadar kıymetli mezunlar vermiş, ne değerli insanlar yetiştirmiş bilim yuvasıdır. Ancak son yıllarda sürekli skandallarla Türkiye gündemine oturması hepimizi fazlaca üzdü.

Pamukkale Üniversitesi Rektörlük görevinden alınan Hüseyin Bağ’ın bitmek tükenmek bilmeyen yolsuzluklarını, akademisyen ve Pamukkale Üniversitesi personeline yaptığı bütün mobbingleri yazmış, Denizliekspres İnternet Gazetesi’nden sizlere duyurmuştuk.

Güzide şehrimiz Denizli’nin, güzide ilim ve bilim yuvası projeleriyle anılsın, başarılarıyla anılsın istedik. Her gün çıkan skandallarla sarsıldık. Yenilir yutulur skandallar değildi bunlar. Bu skandallar karşısında sessiz kalmak, susmak gazetecilik anlayışımıza ters gelirdi. Elimizin, dilimizin döndüğünce yazdık bütün yolsuzlukları, düzenbazlık ve sahtekarlıkları… Mücadelemizi verirken de ne reklam yaptık, ne de biz yaptık dedik. Tehdit edildik, günlerce aylarca mahkemelerde süründük.

“Vatan haini”, “O isim yargıda” diye paralı haberler yaptı kendi meslektaşlarım benim hakkımda…

 Bunlar yetmedi, ailemle, çocuklarımla tehdit edildim.

Arkamıza hiçbir siyasi güç almadan, kimseden hiçbir medet ummadan yaptık bütün bu mücadelemizi…

Yıllarını PAÜ’ye vermiş akademisyenler açığa alındı sebepsiz, mobbingler, tehditler bitmedi bu ilim irfan yuvasında… Mimar kadınların üzerine yüründü kendilerinin yapmadığı projelere imza atmadıkları için…

Haksız, usulsüz yapılan ihaleleri yazdık tek tek…

Keyfine keder, sırf canı istedi diye Rektör Bağ, çok değerli akademisyenleri Fetö’cü diye açığa aldırdı. Fetö ile yakından uzaktan alakası olmayan değerli akademisyenlere kimsenin selam vermeye cesaret edemediği zamanlarda tek tek hepsiyle röportaj yaptık. Dertlerini anlatabildikleri sadecewww.denizliekspres.com.tr haber sitesi vardı.

Kimse birilerinin gücüyle gelip de iki haber yaptıktan sonra biz yaptık, biz başardık, bizim haberimizle öyle oldu, böyle oldu demesin kardeşim… Denizlisekspres hep vardı, olmadığını zannettiğiniz zamanlarda da gerekenleri hep yaptı.

Bundan sonra da Denizliekspres her daim olmaya devam edecek. Her daim Denizli’nin gözdesi Pamukkale Üniversitesi’nin iyi gününde, kötü gününde hep yanında olacak.

Hüseyin Bağ gitti…

Gelelim şimdi rektör adaylarına… Benim bildiğim 20’ye yakın aday var…

Pamukkale Üniversitesi’nin başına ne geldiyse tarikatlar, cemaatler yüzünden geldi…

Yeni gelecek rektör cemaat, tarikat ya da siyasi gücü olan biri hiç olmasın…

Siyasi güçler lütfen PAÜ’den elini eteğini çeksin…

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’ın görevden aldığı adam da adaymış, partisi tarafından milletvekili adayı bile gösterilmeyen darbe çığırtkanı da…

Yahu düşün artık şu Pamukkale Üniversitesi’nin yakasından!..

Rahat bırakın ilim, bilim, irfan yuvasını…

Buraya gelecek rektör dünya vizyonu olan, karakterli, hiçbir tarikat üyesi olmayan, hiçbir siyasi gücü olmayan sadece akademisyen bir kariyere sahip, Pamukkale Üniversitesi’ni çok iyi bilen kendi içinden biri olsun…

Bu kez Pamukkale Üniversitesi’ne yakışan bir rektör olsun. Adı hiç şaibeye karışmamış, kendini bilime adayan… Üniversitemizi uluslar arası platformlara taşıyacak, dünya vizyonu olan biri olsun…

Bilim insanı rektör olsun, biat insanı değil…

 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Denizli'nin sevilen diş hekimlerinden Okyar Gereli yaşama veda etti
Denizli'nin sevilen diş hekimlerinden Okyar Gereli yaşama veda etti
Prosinecki: VAR’a gidiliyor ve çok net olan bir penaltı görülmüyor
Prosinecki: VAR’a gidiliyor ve çok net olan bir penaltı...