CHP Tavas’ta Erdoğan Şama’nın 5. dönemi
Reklam

CHP Tavas'ta Erdoğan Şama'nın 5. dönemi

CHP Denizli’de ilçe kongrelerini tamamladı. Bugün CHP’nin son durağı Tavas’ta kongreye tek aday olarak giren Erdoğan Şama 5. kez güven tazeledi.

CHP Tavas'ta Erdoğan Şama'nın 5. dönemi

CHP Denizli’de ilçe kongrelerini tamamladı. Bugün CHP’nin son durağı Tavas’ta kongreye tek aday olarak giren Erdoğan Şama 5. kez güven tazeledi.

CHP Tavas'ta Erdoğan Şama'nın 5. dönemi
19 Ocak 2020 - 17:37

Cumhuriyet Halk Partisi Tavas İlçe kongresinde tek aday olarak giren mevcut Başkan Erdoğan Şama yeniden başkan seçildi.


Tavas Esnaf Kefalet Toplantı Salonunda yapılan Kongrenin Divan Başkanlığına İl Başkanı Mahir Akbaba seçildi. Kongreye CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca, Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, Serinhisar Belediye Başkanı Hüseyin Gemi ve çok sayıda partili katıldı. 

Kongrede yaptığı konuşmada birlik ve beraberlik vurgusu yapan İl Başkanı Mahir Akbaba, “CHP olarak sistematik bir saldırı altındayız. Kurucu Genel Başkanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e Mevcut Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu'na ve partililerimize sözlü ve fiziki saldırılar gerçekleştiriliyor. İktidarın attığı her adım, ülkemizi biraz daha karanlığa sürüklüyor. Yerli ve milli olduğunu iddia edip, vatandaşın karnını doyuramıyorsan milli ve yerli değilsin. Erdoğan Şama ve yeni seçilecek ekibinin birlik ve beraberlik içinde partimizi olası erken seçime başarılı bir şekilde taşıyacaklarına inancım tamdır. Milletvekili sayımızı 4’e 5’e çıkardığımız gün iktidar olduk demektir” dedi.


Tavas’ta 8 yıldır ilçe başkanlığı yapan Erdoğan Şama oy çokluğu ile 5. kez güven tazeledi. Kongre öncesi merhum Kazım Arslan’a olan vefasını astığı dev postere, “Tavas Seni unutmayacak, mekanın cennet olsun” yazarak gösterdi.


Şama, bütün partililere kendisine gösterdikleri güven ve kongreye katılımları için teşekkür etti. Tavas’ın siyaset olarak yolunun çok açık olduğunu, meclise milletvekilleri gönderen bir ilçe olduğunu söyleyen Şama, yerel seçimlerde de başarı kazanmak için çok çalışacaklarını belirtti. Önümüzdeki yerel seçimler için elbirliği ile çalışıp Tavas Belediyesini alacaklarını açıklayan Şama, “Ben değil, biz, diyerek bunun hayal olmadığını söyledi.

Kürsüye Torunu Ömer ile birlikte çıkan Tavas İlçe Başkanı Erdoğan Şama, ülkenin içinde bulunduğu durumu kaygı verici olarak belirtti ve “Geleceğimiz için, gençlik için aday oldum. Nasıl ki Mustafa Kemal Atatürk 1920’lerde ülkeye sahip çıktıysa biz de bugün ülkeye sahip çıkacağız. Hedefimiz yapılacak ilk seçimde iktidar olmak” dedi.


YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
21 yaşındaki genç elektrik akımına kapılarak hayatını kaybetti
21 yaşındaki genç elektrik akımına kapılarak hayatını...
Neredeyse Kalbi Çalışmıyordu,Bypass İle 82 Yaşında Yeniden Doğdu
Neredeyse Kalbi Çalışmıyordu,Bypass İle 82 Yaşında Yeniden...