Görevden alınan Okul Müdürü Ruhi Öz gerçek...
Reklam
merkezefendi
Reklam

Görevden alınan Okul Müdürü Ruhi Öz gerçek bir Atatürk sevdalısı

Denizli Doğan Demircioğlu Emsan İlköğretim Okulunun bahçesine atılan Atatürk posterleri ve İstiklal Marşı tabloları nedeni ile Denizli Valisi Ali Fuat Atik tarafından görevden alınan Okul Müdürü Ruhi Öz’le ilgili haber merkezimize onlarca telefon ve mesaj yağdı. O Müdür’ün tam bir Atatürk sevdalısı olduğu ortaya çıktı.

Görevden alınan Okul Müdürü Ruhi Öz gerçek bir Atatürk sevdalısı

Denizli Doğan Demircioğlu Emsan İlköğretim Okulunun bahçesine atılan Atatürk posterleri ve İstiklal Marşı tabloları nedeni ile Denizli Valisi Ali Fuat Atik tarafından görevden alınan Okul Müdürü Ruhi Öz’le ilgili haber merkezimize onlarca telefon ve mesaj yağdı. O Müdür’ün tam bir Atatürk sevdalısı olduğu ortaya çıktı.

Görevden alınan Okul Müdürü Ruhi Öz gerçek bir Atatürk sevdalısı
Editor: Kadriye Sözeri
28 Nisan 2021 - 09:19

Dün akşam saatlerinde Doğan Demircioğlu Emsan İlköğretim Okulunun bahçesinde Atatürk posterleri ve İstiklal Marşı tabloları bulunmuş ve bir internet Gazetesi’nde yayımlanan haberden sonra Okul Müdürü Ruhi Öz Denizli Valisi Ali Fuat Atik tarafından görevden alınmıştı. Denizli Valiliği tarafından soruşturmanın selameti açısından görevden alındığı bildirilen Ruhi Öz’le ilgili çıkan haberlerden sonra hakkında sosyal medyada linç girişimi başlatılmış, tanıyan tanımayan herkes tarafından tepkiyle karşılanmıştı.

40 YIL ÖNCE ATATÜRKÇÜYDÜM. ŞİMDİ DE ATATÜRKÇÜYÜM!..

Okul Müdürü Ruhi Öz ise kendi sosyal medyasından kendisiyle ilgili “Atatürkçülüğümü, bayrak sevgimi, vatan millet sevgimi, milliyetçiliğimi hiç kimseyle tartışmam. 40 yıl önce de Atatürkçüydüm, şimdi de Atatürkçüyüm, ölene kadar da böyle olacak… İstenmeyen, benim için de felaket diyebileceğim bir şey yaşandı. Soruşturma sonucunda tüm gerçekler ortaya çıkacaktır” şeklinde kendini savundu.

Haberler çeşitli basın organlarına düştükten sonra, Okul Müdürü Ruhi Öz’le ilgili haber merkezimize onlarca telefon ve bir sürü mesaj yağdı. Ruhi Öz’ü çok iyi tanıyan ve adı bizde saklı olan Denizli’nin çok yakından tanıdığı bir isim, O Müdürü şöyle anlattı.


O ATATÜRKÇÜ BİR VATANSEVER

O bir köy çocuğu. Okulda öğrenci, tarlada çiftçi, gençliği çalışmakla, üniversite yılları ise milli mücadele ile geçti. Daha üniversite yıllarında yere atılan Atatürk posterlerini canı pahasına yerine astı. Zor şartlar altında da öğretmen oldu. Mesleğe müdür yetkili öğretmen olarak başladı. Tam dokuz yıl güney doğuda, 5 yıl Afyonda öğrenci yetiştirdi. Andımızı okuttu, İstiklal marşımızı gururla söyletti, Ay yıldızlı Bayrağımızı dalgalandırdı, Atatürk’ü elinden ve dilinden düşürmedi. 27 yıldır da Denizlide de değişik okullarda başarıyla çalıştı. Çizgisinden hiç sapmadı. Eğilmedi, bükülmedi, her gittiği yerde milli ve manevi değerlerimize korudu. Vatanını, Milletini, Bayrağını seven Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı, topluma, ailesine, ülkesine yararlı gençlerin yetişmesine vesile oldu. Köylerde ve kasabalarda görev yaparken hiç de gocunmadı. Değerlerine ailesi ve çocuğu gibi sahip çıktı. Görevinin son yıllarında hakkıyla puanıyla birikimiyle ve eğitim camiasının takdiriyle Allah onu Denizlimizin en güzel ve başarılı okullarından D.D.Emsan İlkokulunda görev yapmayı nasip etti. Her okulda sevildi, her gittiği yerde saygı sevgi gördü. Amirlerinin bile Ruhi abi dediği müdür ve eğitim lideridir. Ne acı ki; Mesleğinin 41. Yılında böyle bir müdüre ona hiç yakıştırılamayacak Atatürk düşmanı diye haber yapıldı, küfürler edildi. Ancak Ruhi ÖZ  öyle çok seviliyor ki; onu tanımadan bilmeden hakkında yanlış haber yapanlar bile pes etti haberlerini düzelttiler. Çünkü o gerçek bir Atatürkçü, gerçek bir vatansever. Biz tanıyoruz, biliyoruz, güveniyoruz. Gazan mübarek yolun açık olsun müdürüm.  

Mesajların ardı arkası kesilmedi, Ruhi Öz'le ilgili, bir öğrencisi şöyle bir paylaşım yaptı;

ATATÜRKÇÜLÜĞÜNÜZ TARTIŞILMAZ

 Bugün yaşanmış olduğunuz olay gerçekten çok üzücü çok can sıkıcı lakin sizin şahsınızın Atatürkçü ve milliyetçi kişiliğinizi tartışmaya neden olacak bir olay değildir. Bunu sizi tanıyan tüm aile fertleri ile eğitime ve Atatürkçülüğü gönül vermiş birisi olarak bilmekteyiz. hem şahsi kanaatim ve inancım hem de okul aile birliği başkanı olarak şahsınızın maruz kaldığı elim olayın  üzüntüsünü yaşıyorum. 25 yıllık bir Asker emeklisi, Atatürk ve vatan sevgisini en içten hisseden bir vatandaş inancıyla size inanıyor ve metin olmanızı rica ediyorum.

HAK YERİNİ BULUR

Yıllarca Denizli basınına emek vermiş bir gazeteci tarafından, “Şaka mı bu abla bahsedilen müdürüm ile yıllarca çekim yaptım ve sohbetim var kendisi harika bir Atatürkçü, Vatan Millet sevdalısı buna inanmıyorum bir komplo olabilir onu tanıyanlar ne demek istediğimi anlarlar yere düşen yırtık bayrağı alıp yapıştıran bir eğitimciden bahsediyorum. Ben müdürümüze inanıyorum inanan çok Atatürkçü tanıdığım ortak dostlarım var hepsi şaşkın. İnanıyorum olacak hak yerini bulur. Araştırmadan haberi yapıp yayan değerli bir öğretmenin mesleğine adına leke sürenler de ceza almalı Ruhi hocamın Atatürk, vatan millet sevdasını çoğu insan bilir ki şüphe bile etmez, çok üzgünüm duyduğumdan beri kendisiyle de görüştüm her zaman ki gibi şükür başı dik” yazısı paylaşıldı..

Sosyal medyada dün başlayan linç girişiminden sonra Ruhi Öz'ü tanıyan yüzlerce insandan kendisini destekleyen paylaşımlar yapıldı.

RUHİ ÖZ GİBİ EĞİTİMCİLERE ÇOK İHTİYACIMIZ VAR
En son Müdür olarak atandığı Doğan Demircioğlu Emsan İlköğretim Okulunun bahçesine Atatürk büstü yaptıran biri olan Ruhi Öz’ün haksız bir şekilde görevden alınması arkadaşları, Denizli halkı ve sevenleri kadar haber merkezimize gelen telefonlar ve mesajlardan sonra Denizli Ekspres ailesi olarak bizi de üzdü.

Denizli Valisi Ali Fuat Atik’in ne kadar duyarlı biri olduğu herkes tarafından bilinir.

Öte yandan Denizli İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Eki’cinin de yıllardır görev yaptığı Milli eğitim camiasında Ruhi Öz’le ilgili bilgilere sahip olduğunu düşünüyoruz.

Bir an önce Okul Müdürü Ruhi Öz’ün göreve iade edilmesi gerektiğini, büyük bir yanlışın kısa sürede düzeltileceğini umuyoruz. Zira, ülkemizde o kadar çok vatan haini varken Ruhi Öz gibi eğitimcilere çok ihtiyacımız olduğunu düşünüyoruz. 

Haberi yapan İnternet Gazetesi bile haberini düzeltip Okul Müdürü Ruhi Öz'ü Atatürk sevdalısı olduğunu yazmış...

Okulda çalışan temizlik görevlileri tarafından yanlış kolilerin çöpe atıldığı ve kolilerin içinden Atatürk posterlerinin çıktığı görülünce tekrar okula geri alındığı bilinmektedir. Bu yanlışlık için eğitim ve Atatürk sevdalısı bir eğitimcinin cezalandırılması çok yanlış olur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Dün gece meydana gelen kazada hurdaya dönen aracın sürücüsünden acı haber geldi
Dün gece meydana gelen kazada hurdaya dönen aracın...
Dün geceki kazada ağır yaralı kurtulan sürücünün hayati tehlikesi devam ediyor
Dün geceki kazada ağır yaralı kurtulan sürücünün hayati...