İki kadının hukuk savaşı

İki kadının hukuk savaşı

Kariyer peşinde olan Türk kadınlarına örnek olması gerekirken ayakta durmaya çalışan kadınla uğraştı.

İki kadının hukuk savaşı

Kariyer peşinde olan Türk kadınlarına örnek olması gerekirken ayakta durmaya çalışan kadınla uğraştı.

İki kadının hukuk savaşı
Editor: Kadriye Sözeri
04 Ağustos 2021 - 12:46

İl Sağlık Müdürü Dr. Berna Öztürk’ün yıldızı eşinin sahibi olduğu Odak Tıp Merkezi’nin faaliyete geçmesinden sonra parlamaya başladı.

Eski devrimcilerden, sonradan AK Partili olan Şahin Öztürk’ün eşi Berna Öztürk’ün büroksasideki hızlı yükselişi dikkatlerden kaçmıyor.

 Kamu adına haberler yapan internet Gazetemiz Denizliekspres’in genel yayın yönetmeni Kadriye Sözeri  hakkında  “yalan haber, hakaret, kamu oyunda küçük düşürmek” gibi iddialarla mahkemelerin yolunu tuttu.

Yaklaşık 4 yıl önce İl Sağlık Müdürlüğüne atanan Öztürk, kendisi gibi kadın olan Gazetecei Kadriye Sözeri ile uğraşmaktan kendi işine tam olarak odaklanamadı. Son dönemlerde 10’nun üzerinde dava açtı. Sözeri bu davaların hepsinden de teker teker beraat etti. Açılan bazı bazı davalara savcılar takipsizlik kararı verdi. İki kadının hukuk savaşında sürekli suçlayan İl sağlık Müdürü bir kez bile haklı bulunmadı. Yaptığı her suçlama yargıdan döndü.

Şu anda önemli mevkide olan Sayın Berna Öztürk’ün  kariyer hedefleyen kızlarımıza ve Türk kadınları için rol model olması gerekirken, kendisi gibi kadın olan genel yayın yönetmenimiz ile uğraşmasını kamu oyunun takdirine bırakıyoruz.

Denizliekspres, hiçbir kurumun, şahsın, iktidarların etkisinde kalmadan görebildiği gerçekleri yazmaya ve böylece Türk demokrasisinin gelişimine katkı vermeye devam edecektir.

Sayın Öztürk, gazetecinin hiç kimseyle bireysel sorunu olmaz, bundan sonra da yazdığımız haberler için yargıya baş vurabilirsiniz. Unutmayınız; erkeğin egemen olduğu bu toplunda ayakları üzerinde durmaya çalışan emekçi bir gazeteciye karşı verdiğiniz mücadele asla takdire şayan değildir. Aksine sizi örnek almaya çalışan çocuklarımıza kötü örnek oluyorsunuz.

Sayın Öztürk; unutmayınız iktidarlar gelip geçicidir, bizler ömrümüz olduğu sürece bu işi yapmaya devam edeceğiz. Ancak, iktidardan aldığınız bu güçle sizin o koltukta oturacağınız günlerde sayılıdır.

Biz Denizliekspres olarak, eğilmeden bükülmeden tarafsızca ve korkusuzca ilkeli haberler yapmaya devam edeceğiz. 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
CHP Denizli Gençlik Kolları Başkanı Tugay Odabaşıoğlu gözaltına alındı.
CHP Denizli Gençlik Kolları Başkanı Tugay Odabaşıoğlu...
Denizli’de kaçakçılara 2 ayrı operasyon: 2 gözaltı
Denizli’de kaçakçılara 2 ayrı operasyon: 2 gözaltı