Meslek Liseli gençler Ata’nın izinde
Reklam

Meslek Liseli gençler Ata'nın izinde

650 Öğrenci İle Büyük Türkiye Haritası ve Ay Yıldız Koreografisi

Meslek Liseli gençler Ata'nın izinde

650 Öğrenci İle Büyük Türkiye Haritası ve Ay Yıldız Koreografisi

Meslek Liseli gençler Ata'nın izinde
10 Kasım 2019 - 17:25

Denizli Merkezefendi ilçesinde faaliyet gösteren Necla-Ergun Abalıoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde öğrenim gören 650 öğrenci,  Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 81. Yıl Dönümü ve Atatürk Haftası etkinlikleri kapsamında, büyük Türkiye haritası ve ay yıldız çizerek ATA’ya bağlılıklarını gösterdiler.

Gençlerin; Türk milletinin ve tüm dünyanın takdirini toplamış Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü anlamaları, Türkiye Cumhuriyeti Devleti kurulurken yaşanan zorlukları ve verilen eşsiz mücadeleyi hatırlayarak, birlik ve beraberlik içinde istikbal yolunda yakılan meşaleyi taşımaları amacıyla yapılan koreografide öğrenciler; okul bahçesinde büyük Türkiye haritası ve Türk Bayrağında bulunan ay yıldızı çizdiler.

Necla-Ergun Abalıoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri olarak; Vefatının 81. yıl dönümünde Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile vatanımız uğruna fedakarca şehit ve gazi olan tüm kahramanlarımızı rahmetle, minnetle yâd ediyoruz.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Corona Virüs’e Dikkat Çekti , Korunma Yöntemi Olarak Denizli’yi İşaret Etti
Corona Virüs’e Dikkat Çekti , Korunma Yöntemi Olarak...
21 yaşındaki genç elektrik akımına kapılarak hayatını kaybetti
21 yaşındaki genç elektrik akımına kapılarak hayatını...