HAYAT YOLCULUĞU
Reklam
Neval Kütük

Neval Kütük

HAYAT YOLCULUĞU

19 Haziran 2019 - 14:15

Tekamül, bir serüven, bir heyecandır. Bizler hayvanlardan farklı olarak bilinçli seçimler yapmaktayız. Tekamül edememenin nedeni,  hatalı secimler yapmaktır. 

Tekamül zirvesine erişmiş insan, her gün her an bilinçli seçimler yaparak kendini geliştirir, eğitir ve zenginleştirir. 
Tekamül seçilmezse kişi ya aktif bir şekilde intihar eder ya da pasif bir şekilde. 

Gerçek şu ki, herkes kendi tekamülünden kendisi sorumludur. Güçlü olmak için sorumluluğun siz kendinizde olduğunuzdan emin olmalısınız. Sorumluluktan kaçmak tekamülden de kaçmak demektir. Tekâmülden kaçmak da acı çekmek demektir. 

Bu acılardan kurtulmanın tek yolu vardır, o da Dünya Değişim Akademisinde uygulanan Değişim Programlarına katılmaktır. Bu programlar sayesinde özünüzü bulacak, sakinleşecek, iç dünyanıza yolculuk yapacak, kendinizi keşfedecek ve kendinizi yeniden tanıyacaksınız. 

Sorumluluk tekamülün giriş kapısıdır. Sorumluluk kapısından girince tekamül etmeye başlarsınız ve yeni projeler üretir, yepyeni şeyler yaşarsınız. Farkındalık arttıkça hayatta en önemli şeyin,  bilinçli eylemler icra etmek olduğunu anlarsınız. Bu gerçek bilgi de size hayati daha farkındalıkla, bilinçli yaşamanıza fırsat verir. 

Tekamül birçok acıyı da kurutur, özelikle yalnızlık acıları tekamül yolunda sona erer çünkü tekamül sayesinde yalnızlık acısı tek başınalık hazzına dönüşür.
 Tekamül etmenin sorumluluğunu kabullenmiş kişi tekamül etmeye hazırdır. 

Tekamül ile birlikte  büyüme, olgunlaşma başlar. Sorunlar ve acılar da yok olur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum