Reklam
Neval Kütük

Neval Kütük

SIR IŞIĞI

25 Haziran 2019 - 16:49

Kendi özvarlığının gerçeğini bilmeyen insan, başkalarının kendileri hakkındaki düşüncelerini çok umursar. O zaman kendi gerçeğinden uzaklaşır. Başkalarının düşünceleriyle kendini bilmeye çalışan insan , kendisi hakkında çarpık yorumlara ulaşır. 

Böylece hep kaygılı ve endişeli olur. Bu endişelerin nedeni, insanın kendini bilmemesidir,  kendisiyle ilgili gerçeğe ulaşamamasıdır. Dışardan yapay kişilik görülebilir veya bilinebilir. Gerçek öz, dışardan bilinemez. 

Ebedî öz bir sırdır ve kişi bu sırrı yalnızca özüne odaklanarak, ona yolculuk yaparak algılayabilir. Dünya Değişim Akademisinde uygulanan Değişim programları sayesinde içsel simya yöntembilimi ile , birey özüyle temasa geçer. Nefes teknikleri, değişim teknikleri ve özel vücut çalıştırma teknikleri sırrı algılamanın bir yoludur. Hayatı bilinçli olarak yaşayan insan, farkındalığını yükseltir ve içindeki servete erişir. 

Çoğu insan başkalarının onunla ilgili söylediklerine çok önem verir ve bu yorumlarla hayatını şekillendirir.  Oysa ki bu,tam bir illüzyondur. Kişi kendisinin farkında olursa başkalarından önce kendisiyle ilgilenir. 

Kendisiyle doğrudan karşılaşmamış insan gerçekten yaşamamıştır. Gerçekten yaşamak için kişi önce kendi fikirlerine önem vermeli, kendi sırrıyla yüzleşmeli ve önce kendini gözlemlemelidir. Kişi kendini gerçekten olduğu gibi görmelidir böylece o zaman var olur. Başkaları sadece onun davranışlarını gözlemleyerek yorumlar yapar. 

Bir insan ebedi özünü yalnızca kendi gözlemleyebilir . En iyi uzmanlar bile kişinin ebedi özünü bilemez. Kendi dalgınlığınızı izlerseniz dikkatsiz olduğunuzu da göreceksiniz ve her seferinde biraz daha farkındalığı yükseltmeye çalışacaksınız. Ebediyen uyanık olan gerçek özdür fakat unutkanlık başlayınca dalgınlık ve dikkatsizlik devreye girer. 

Birey iç dünyasını tarafsızca gözlemlemelidir. Anılar, düşünceler, kızgınlık, nefret gelebilir.  Tarafsız gözlem sayesinde kişi daha uyanık, dikkatli olur ve bu negatifler de atılır. Böylece zihinsel, duygusal acıdan bütünleşme gerçekleşir. 

Farkındalığın ışığı kullanılınca parçalanmış kişilik ortadan kalkar, bütünleşmiş bireysellik gelir.

YORUMLAR

  • 0 Yorum