NEREYE AİTİZ?
Reklam
Neval Kütük

Neval Kütük

NEREYE AİTİZ?

07 Mayıs 2018 - 09:11

Gerçekten mutlu ve huzurlu olmak için nereye ait olduğunuzu öğrenmeniz gerekir. Bu sorunun cevabı,  kişisel gelişimde bir aşamadır. Toplumun ve zihnin emooze ettiği aidiyet duygusu bir anlam taşımaz ve rahatsızlık verir. İçinizde bir acı hissederseniz bu da bir uyanış belirtisidir ve sizi harekete geçirerek farkındalığı artırır.

Aidiyet duygusu egodan, benlikten ve ' ben bedenim' yanılgısında kaynaklanan şey, aidiyet duygusudur. Aileye, topluma, millete olan hissedilen aidiyet duyguları dahil hepsi bedenle ilgilidir. Beden geçicidir ve kalıcı değildir, sizi mutlu huzurlu yapmaz. Sonra zaman gelir, aidiyet duyduğunuz şeylerle savaşmaya başlarsınız ve tüm hayat mücadelelerle dolu geçer. Bu da bitmeyen bir uğraştır.

Nereye ait olduğunuzun yanıtı, siz ruhi aleme aitsiniz çünkü siz ebedi ruhi ölümsüz varlıksınız. Geçici olarak bu bedenin içindesiniz, siz ruhi düzeyden maddi düzeye oyun için geldiniz ve sonra da bu oyunun içinde kendinizi kaybettiniz. Gerçekten kim olduğunuzu unutunca acılar başladı ve ' ben nereye aitim' sorusu ortaya çıktı. Kendinizi oyuna kaptırınca kim olduğunuzu da unuttunuz. Bu acı da aslında bir uyarıdır.

Sorularınıza gerçek cevapları bulunca toplum sizi anlamak istemeyebilir, anlamadığı için sizi susturmaya çalışabilir. Korkutarak sizi kontrol altına almaya çalışabilir veya dalga geçebilir.

Siz, bu evrene ait değilsiniz,  ruhi aleme aitsiniz. Bu cevap acıların bitişine bir müjdedir.

Neval KÜTÜK

Dünya Değişim Akademisi

Değişim Uzmanı

www.dunyadegisimakademisi.com

[email protected]

YORUMLAR

  • 0 Yorum